Connect with Us

Jepni më shumë se ç’duhet për partnerin/ Shenjat që tregojnë se po jetoni një marrëdhënie toksike

Life Style

Jepni më shumë se ç’duhet për partnerin/ Shenjat që tregojnë se po jetoni një marrëdhënie toksike

Publikuar

-

Marrëdhëniet toksike mund të bëjnë të ndiheni të palumtur, zvogëlojnë vetëvlerësimin tuaj, madje bëjnë që ju të mendoni nëse e meritoni të jeni të dashuruar. Por ajo që është më e keqja e të gjithave është se kjo ndodh pa e vënë re aspak. Për shembull ju do të doni të shkoni gjithnjë e më larg për partenrin tuaj, ndërsa nga ana tjetër mund të merrni shumë pak nga partneri juaj.

Kjo lloj dinamike mund të ketë efekte shkatërruese tek ti.

Dhënia dhe marrja në një marrdhënie

Edhe në një marrëdhënie perfekte, është pothuajse e pamundur të shihen partnerë që japin dhe marrin në mënyrë të barabartë. Dhe kjo është normale. Është e natyrshme të dëshironi një shpatull ku mund të qani, ose dikush që mund t’ju ofrojë ndihmë emocionale, dhe mbase edhe ndihmë financiare kur kaloni një kohë të vështirë.

Shenjat që ju jeni një dhënës

Ju ndiheni përgjegjës për partnerin tuaj dhe ndjeni nevojën për t’i ndihmuar ata. Ju nuk shihni asnjë mënyrë tjetër për t’u marrë me situatën, atë që duhet të bëni.

Të qënit vetëm ju ai që jep në një marrëdhënie mund t’iu dëmtojë.

Të gjitha gjërat që ju bëni për dikë që ju intereson shumë mund të kullojnë emocionalisht nëse nuk merrni të njëjtën sasi kohe, energji dhe mbështetje si kthim. Vazhdimisht shqetësimi për nevojat e dikujt tjetër është gjithashtu rraskapitës.

Çfarë duhet të bëni në lidhje me këtë

Ndoshta ju nuk e kuptoni se jeni në një marrëdhënie ku ju jeni një dhurues, dhe partneri juaj është një marrës. Dhe ju nuk e kuptoni se nga e gjithë kjo rraskapitje dhe nga vijnë ndjenjat tuaja negative.

Kjo është arsyeja pse gjëja më e rëndësishme për të bërë, nëse doni të kuptoni se si të merreni me këtë situatë, është të pranoni se nuk jeni në të. Atëherë duhet të pyesni veten pse e ndjen gjithmonë nevojën të jepni dhe mbani gojën mbyllur, kur nuk merrni asgjë në këmbim./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE