Connect with Us

“Fytyra jote është e padëshirueshme”/ Instagrami fshin imazhin e modeles

Kuriozitete

“Fytyra jote është e padëshirueshme”/ Instagrami fshin imazhin e modeles

Publikuar

-

Instagrami ka refuzuar foton e një modelja që kishte një sëmundje të lëkurës e cila bënte që fytyra e saj të dukej me njolla të kuqe.

Lex Gillies ngarkoi foton për ta shpërndarë në rrjetet sociale dhe faqja e fshiu menjëherë imazhin e saj.

Fotografia e realizuar nga Sophie Harris Taylor bënte pjesë tek ajo kategori që festonin bukurinë natyrore.

Por Instagram tha se “nuk lejon reklamat që përqendrohen në aspektet e trupit të një personi të nxjerrin në pah një gjendje të padëshiruar ose të idealizuar të trupit”.

Pasi e ndau historinë e saj me ndjekësit e saj, hashtag #undesirablesofinstagram shpejt u bë viral pasi njerëzit i thërrisnin në rrjetin social që të ndalonin censurimin e gjendjes së fytyrës.

Apeli funksionoi, pasi Instagram kishte kontaktuar Lexin për ta informuar që udhëzimet e saj për reklamat ishin ndryshuar përgjithmonë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE