Connect with Us

Facebook përballet me një sërë problemesh/ Mark Zuckerberg në kërkim të strukturave të reja

Teknologji

Facebook përballet me një sërë problemesh/ Mark Zuckerberg në kërkim të strukturave të reja

Publikuar

-

Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg do të vizitojë ligjvënëist evropianë në Bruksel gjatë muajit shkurt.

Sipas Bloomberg një zëdhënës i Facebook ka thënë që Zuckerberg do të diskutojë për një strkuturë për rregulla të reja dhe për rregulloren e internetit me zyrtarë të EU.

Facebook po përballet me një sërë  vështirësish përsa i përket potencialit rregullues në EU, duke përfshirë taksa të reja, rregulloret për AI dhe dy hetime antitrust.

Facebook së bashku me Google dhe Tëitter gjithashtu janë duke u përpjekur të kundërshtojnë lëvizjet për t’i bërë kompanitë e teknologjisë përgjegjëse për përmbajtje të paligjshme të mbajtura në platformat e tyre./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Apple në rrezik të hakimit përmes aplikacionit të postës elektronike

Publikuar

-

Nga

Një defekt në sistemin operativ celular të Apple mund të ketë lënë miliona përdorues iPhone dhe iPad të prekshëm nga hakerat. Kërkimet e publikuara nga ZecOps , një firmë e sigurisë celulare, thanë se një problem në aplikacionin Mail i bëri pajisjet të ndjeshme ndaj sulmeve të sofistikuara. Firma tha se kishte “besim të lartë” […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Përfitojnë nga gjendja e jashtëzakonshme/ Google bllokon 18 milionë email-e nga mashtruesit ekonomikë

Publikuar

-

Nga

Gjiganti i teknologjisë thotë se pandemia ka çuar në një shpërthim sulmesh mashtruesish në të cilat kriminelët përpiqen të mashtrojnë përdoruesit në zbulimin e të dhënave personale. Kompania tha se po bllokonte më shumë se 100 milion email të mashtruesve në ditë. Gjatë javës së kaluar, pothuajse një e pesta ishin emailë për mashtrim në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: