Connect with Us

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni se çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Life Style

Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni se çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Publikuar

-

Dashi

Hëna në Dem ndikon drejtpërdrejt te çështjet materiale këtë fundjavë duke hedhur dritë mbi sigurinë, financat dhe prosperitetin. Buxheti do të varet nga shpenzimet tuaja, pasi sugjerohet të praktikoni vetë-disiplinë. Vetëm se pamja mund t’ju tundojë për një produkt, nuk do të thotë që ju duhet ta blini! Planeti juaj në pushtet, Marsi, aktivizon shtëpinë tuaj të shtatë të partneritetit këtë fundjavë, kështu që caktoni pak kohë që të kaloni disa momente me dikë të veçantë për ju. Disa këshilla dashurie mund t’ju ndihmojnë në udhëheqjen e çështjeve të zemrës.

Demi

Demi do të ketë më shumë dritë në shtëpinë e parë vetë këtë fundjavë, duke bërë që të ndiheni më emocionalë se normalisht. Përqendrohuni te vetja dhe harroni të kënaqni të tjerët ose të kërkoni miratimin e jashtëm. Përqendrohuni në vetëvlerësimin tuaj, çfarë ju bën të ndiheni mirë me veten tuaj. Planeti juaj në pushtet, Venusi, është te Peshqit. Zhvendoseni vëmendjen tuaj në dhomën e gjumit dhe shijoni intimitetin më të thellë.

Binjakët

Hëna në Dem aktivizon shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të çështjeve mistike dhe në gjendjen e ndryshuar të vetëdijes këtë fundjavë, kështu që mos u shqetësoni nëse dëshironi vetëm kohë, heshtje dhe vetmi, pasi në fund të kësaj situate do të lulëzoni. Kushtojini vëmendje të veçantë ëndrrave tuaja. E fundit, por jo më pak e rëndësishme, është të shpenzoni ca kohë për meditim dhe vetë-reflektim, të cilat do t’ju ofrojnë qetësi për të ecur përpara.

Gaforrja

Hëna në Dem aktivizon miqësinë dhe angazhimet shoqërore këtë fundjavë, kështu që për përmbushjen emocionale dhe mirëqenien e përgjithshme, sigurohuni që të gjeni kohë për të kaluar me të afërmit tuaj. Koha e kaluar me shoqet është veçanërisht e dobishme. Ju gjithashtu mund të merrni parasysh ndarjen e aktiviteteve shtëpiake. Lidhja me bashkëshortin ose personin tuaj të zemrës është gjithashtu në vëmendje të gjithçkaje. Me Plutonin e Venusin, dashuria është padyshim në axhendë.

Luani

Hëna në Demi aktivizon shtëpinë tuaj të dhjetë të arritjeve dhe njohjes këtë fundjavë duke ju bërë pak më të ndjeshme ndaj mendimeve të të tjerëve sesa jeni normalisht. Sigurisht, në fund të fundit mendimi i vetëm që ka rëndësi është i juaji, kështu që merrni kohën që ju duhet për të kuptuar kush jeni dhe çfarë keni realizuar. Është e lehtë të anashkalosh gjërat që i konsiderojmë të mira për veten tonë, por mendimi i mirë i të tjerëve kurrë nuk na përmbush, ashtu siç bën vetëvlerësimi.

Virgjëresha

Këtë fundjavë hëna në Dem shkëlqen në shtëpinë tuaj të nëntë të mendjes, duke ju inkurajuar të dilni nga rutina juaj dhe të lini zonën tuaj të rehatisë prapa për të bërë diçka të re. Është e thjeshtë të rikthehesh në rutinë, por pse të mos kesh një aventurë këtë fundjavë? Eksploroni diku ku nuk keni qenë kurrë më parë – vizitoni një ekspozitë, shkoni në teatër, hani në një restorant të ri, eksploroni një pjesë të qytetit që nuk keni qenë kurrë më parë.

Peshorja

Hëna në Demi thekson seksualitetin, intimitetin dhe misteret e fshehura këtë fundjavë. Romanca dhe thellësia e lidhjes me partnerin tuaj të zemrës është më e rëndësishmja, por duhet të keni kujdes në angazhimin e marrëdhënieve me të dashurin e zemrës. Mos anashkaloni familjen para se të përfundojë fundjava, ata kanë lajme për të ndarë me ju. Leximi i ngjarjeve nga e kaluara mund të ndihmojë të kuptoni se përse keni një lidhje kaq të fortë me dikë të veçantë.

Akrepi

Hëna në Dem do t’ju bërë veçanërisht të ndjeshëm ndaj nevojave, dëshirave dhe kërkesave të partnerit tuaj. Me sekuencën midis Venusit dhe planetit tuaj qeverisës Plutonit, duhet të vihet në plan të parë seksualiteti, intimiteti dhe thellësia e lidhjes. Ne mund të jemi kaq të zënë dhe harrojmë të marrim kohë për marrëdhëniet tona personale më të rëndësishme, prandaj dhe astrologjia këtë fundjavë ju sugjeron të ktheni vëmendjen.

Shigjetari

Hëna në Dem ndikon në kujdesin për veten dhe mirëqenien tuaj të përgjithshme këtë fundjavë dhe ju sugjeron që të hidhni një vështrim se sa mirë po kujdeseni për veten dhe shëndetin tuaj. Nëse jeni duke bërë një punë të mirë për veten, atëherë nxitoni!  Shëndeti juaj është themeli që ndërton gjithçka tjetër në jetën tuaj dhe ju duhet ta vendosni atë përpara çdo gjëje.

Bricjapi

Hëna në Demi aktivizon dashurinë dhe romancën dhe ju mund ta gjeni veten duke dëshiruar shoqërinë e dikujt që mendon se ju jeni thjesht i mrekullueshëm. Sekreti i Venusit nënvizon nevojën për të krijuar lidhje intime dhe seksuale me një njeri tjetër, kështu që sigurohuni që të krijoni një hapësirë për këtë. Puna dhe karriera do të jenë gjithnjë në planin tuaj të parë. Tani duhet të merrni pak energji për të mbajtur lidhjet tuaja me të tjerët.

Ujori

Hëna në Demi ndriçon mbi shtëpinë tuaj të katërt të shtëpisë, familjes dhe psikologjisë, kështu që mos u shqetësoni nëse këto gjëra kërkojnë pak nga vëmendja juaj këtë fundjavë. Konsideroni të jeni proaktiv dhe t’i telefononi anëtarëve të familjes përpara se ata t’ju kontaktojnë. Kujdesuni për punët e shtëpisë pa i lejuar ato të grumbullohen dhe të bëhen mbingarkesë. Një reflektim mund t’ju ndihmojë të kuptoni disa nga ndjenjat dhe kujtimet intensive që keni pasur kohët e fundit.

Peshqit

Hëna në Demi aktivizon njohuri, mësim dhe udhëtime të shkurtra këtë fundjavë. Sugjerohet të bëni një udhëtim të shkurtër jashtë qytetit, largohuni për fundjavë, argëtohuni, ose hulumtoni një territor të ri dhe lëreni veten të rifreskoheni. Sekreti i Venusit shton pak merakun në marrëdhënien seksuale me partnerin, kështu që ftojini ata ta shijoni fundjavën së bashku, jashtë qytetit. Shijoni jetën tuaj, ju e meritoni atë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi për ditën e parë të muajit Prill, dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi Dita e sotme do të jetë veçanërisht e ndërlikuar për të lindurit në këtë shenjë, jeni bërë shumë të padurueshëm, si të gjithë të tjerët në këtë periudhë. Në ditët qendrore të javës, astrologu rekomandon të qetësoheni. Sa i përket dashurisë, këshilla është të tregoheni të kujdesshëm. Demi Venusi në hapësirën tuaj zodiakale ushqen […]

LEXO TE PLOTE