Connect with Us

Dashuria dhe karriera/ Zbuloni parashikimin e horoskopit për këtë javë

Kuriozitete

Dashuria dhe karriera/ Zbuloni parashikimin e horoskopit për këtë javë

Publikuar

-

Dashi

Ky është një moment ideal për të përfunduar projektet të cilat keni filluar më herët gjatë vitit. Të paktën, duhet të bëni përpjekje të mëdha për të sjellë çështje personale dhe profesionale në një pikë të kënaqshme. Sfera të ndryshme të jetës mund të preken, megjithëse ambiciet publike ende duket se kanë një rëndësi të madhe.

Demi

Nëse keni ndonjë sëmundje të bezdisshme, rikthehuni sa më shpejt në gjendje, pasi jeta do të jetë shumë më e lumtur nëse jeni i aftë fizikisht gjatë muajve në vazhdim. Nëse e gjeni veten duke u dhënë shumë favorizime miqve dhe kolegëve gjatë javës tjetër, atëherë mos lejoni që zemërimi t’iu mposhtë.

Binjakët

Natyra juaj artistike dhe krijuese do të përmirësohet nga shtrirjet e veçanta qiellore gjatë javëve të ardhshme dhe, nëse e keni injoruar këtë anë të jetës tuaj, tani është koha për të zhvilluar talentet tuaja. Ata prej jush me ambicie botërore për të ndjekur do të pësojnë një konfigurim të fuqishëm planetar dhe ndryshime të përhapura në familje.

Gaforrja

Dashuria do të jetë e favorizuar nga yjet megjithëse do të hasni probleme të çuditshme.

Ky është momenti juaj për të vepruar sin ë karrierë ashtu edhe me paratë.

Luani

Planetet tuaja janë të zënë – dhe jeta me siguri mund të jetë goxha e bezdisshme. Nëse jeni të lidhur nga puna ose rutina e brendshme, atëherë me të vërtetë duhet të provoni të hiqni ngarkesën. Nëse është e mundur, provoni të bëni një pushim dhe të rikuperoni energjitë tuaja. Mos harroni se është detyra juaj të shmangni konfrontimet familjare dhe t’i mbani marrëdhëniet në mënyrë të barabartë.

Virgjëresha

Financat do të jenë të mira por kjo nuk do të thotë që ju mund të shpenzoni sat ë doni. Duhet të kujdeseni për to. Përsa i përket dashurisë situata është e mrekullueshme saqë po mendoni të planifikoni një muaj të dytë mjalti. Shanset e karrierës po ngrihen në mënyrë të qëndrueshme nga prania thellësisht dhe e dobishme e Jupiterit.

Peshorja

Kjo javë premton të jetë një kohë e gjallë sa të përfitoni nga efektet stimuluese të pranisë së Diellit në shenjën tuaj. Sidoqoftë, kur Mërkuri po luan përsëri, ju mund të gjeni veten duke kaluar nëpër të shkuarën, duke gërmuar kujtime nga e kaluara ose duke rishikuar disa vendime të fundit.

Akrepi

E vërtetë për natyrën tuaj të fshehtë, do të jeni përsëri aktiv pas skenave, mbase duke ndihmuar në një ndërmarrje vullnetare, ndoshta të përfshirë në një lloj komploti miqësor. Ju do ta keni të vështirë të mbani informacione për veten tuaj, megjithatë, mos bëni ndonjë premtim që nuk do të mund ta mbani.

Shigjetari

Marsi dhe Venus, një kombinim dinamik i planetëve janë në një gjendje aktive, kështu që duket se nuk ka asnjë arsye pse të mos keni një javë fitimprurëse. Çështjet juridike të cilat janë në proces kërkojnë shumë durim dhe përpjekje nëse dëshironi të siguroni një rezultat të favorshëm.

Bricjapi

Megjithëse duhet të zgjidhen pyetje të mëdha profesionale, me Diellin në shtëpinë tuaj iu bën që të keni ndjenjën e keqe të menduarit se asgjë nuk është në rregull. Do t’iu duhet të prisni deri në fund të muajit për të dëgjuar një lajm të caktuar.

Ujori

Java nuk favorizon vetëm udhëtimin, por eksplorimin dhe aventurën jashtë shtetit. Nuk ka dyshim se gjendja juaj shpirtërore është e gjerë por shanset janë që të jeni të bllokuar nga marrëveshjet ekzistuese dhe nuk do të jeni në gjendje të përmbushni pjesën më të madhe të potencialit tuaj. Në vend që të dorëzoheni në zhgënjim, pse nuk filloni të planifikoni për të ardhmen?

Peshqit

Perspektivat tuaja financiare janë të mira, por përpiquni të përqendroheni në marrëveshje biznesi sesa në të ardhurat ose shpenzimet tuaja të menjëhershme. Ky mund të jetë një moment i mirë për të parë ofertat e sigurimeve ose të kursimeve. Sidoqoftë, mbani mend se çdo marrëveshje e finalizuar para mesit të javës nuk ka gjasa të ngjitet. Duhet të testoni durimin tuaj në të ardhmen e afërt.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: