Connect with Us

Kujdesi për lëkurën/ 8 gabimet që i bëjmë më së shumti që dëmtojnë poret

Life Style

Kujdesi për lëkurën/ 8 gabimet që i bëjmë më së shumti që dëmtojnë poret

Publikuar

-

Yndyra e tepërt, qelizat e vdekura të lëkurës, papastërtia dhe bakteret mund të bllokojnë poret dhe i bëjnë ato të shfaqen më të mëdha. Kujdesi për fytyrën tuaj është thelbësore, por ndonjëherë mund të bëheni të fiksuar. Megjithatë, rezulton që kujdesi i tepërt nuk është i mirë dhe disa nga rutinat dhe zakonet tona të përditshme të bukurisë dëmtojnë poret tona më shumë sesa ndonjë faktor i jashtëm.

1-Përdorimi i shpeshtë i letrave për thithjen e yndyrës.

2-Shtypja me forcë e pikave të zeza apo të bardha apo puçrrave.

3-Fërkimi i fortë i fytyrës.

4-Lënia e tharjes së lëkurës.

5-Përdorimi i produkteve që bllokojnë poret.

6-Make up.

7-Ushqimet jo të shëndetshme.

8-Mosmbrojtja nga dielli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: