Connect with Us

FOTOT-Nuse dhe dhëndër me maskë/ Dasma masive në Korenë e Jugut që po bën xhiron në rrjet

Kuriozitete

FOTOT-Nuse dhe dhëndër me maskë/ Dasma masive në Korenë e Jugut që po bën xhiron në rrjet

Publikuar

-

Qindra çifte kanë marrë pjesë në një martesë masive të mbajtur nga Federata e Familjes për Paqen dhe Bashkimit Botëror, e njohur gjithashtu si Kisha e Unifikimit, në Korenë e Jugut.

Ceremonia u mbajt në Qendrën Botërore të Paqes Cheongshim në Gapyeongin pranë kryeqytetit Seul, megjithë frikën se ngjarja mund të ndihmojë në përhapjen e shpërthimit të koronavirusit që filloi në Ëuhan në Kinë.

Koreja e Jugut ka konfirmuar 24 raste të koronavirusit – e fundit një Koreane e Jugut e transferuar nga Ëuhan javën e kaluar. Disa nga çiftet kishin veshur maska për ceremoninë, por jo të gjithë e panë një maskë si një masë paraprake të nevojshme.

Gati 6.000 njerëz nga më shumë se 60 vende u martuan në këtë ngjarje. Ngjarje të tilla kanë qenë një tipar i Kishës së Unifikimit që nga vitet ’60.

Të pranishmit u kontrolluan për simptomat e koronavirusit. Ngjarje të tjera në shkallë të gjerë në Korenë e Jugut janë anuluar. Sidoqoftë kisha ndaloi çiftet nga Kina të frekuentonin këto dasma.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Horoskopi javor/ Ndryshime në dashuri dhe në punë, ditët më me fat për secilën shenjë

Publikuar

-

Nga

Dashi Venusi është tranzit në shenjën tuaj dhe do të mbetet i tillë për një kohë të gjatë. Në dashuri dhe miqësi duhet të gjeni atë qetësi që ju mungon në vendin e punës. Në aspektin ekonomik lajmet nuk janë të mira. Do të përballeni me vështirësi këtë javë po në fundjavë do të gjeni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

FOTOT-Destinacione frymëzuese/ Pamje të pazakonta të krijuara nga natyra

Publikuar

-

Nga

Ndërsa ka shumë destinacione frymëzuese të bëra nga njeriu në mbarë globin, asgjë nuk është aq krijuese sa natyra. Nga pemët që ngjasojnë me monstra, deri tek sinkolet me ngjyra, formacionet lartësuese shkëmbore dhe ujëvarat e llavës së shkrirë, këto janë disa nga peizazhet më të pazakonta dhe tërheqëse në botë. Secili prej këtyre vendeve […]

LEXO TE PLOTE