Connect with Us

Horoskopi i Shën Valentinit/ Çfarë kanë parashikuar yjet për të dashuruarit dhe beqarët

Life Style

Horoskopi i Shën Valentinit/ Çfarë kanë parashikuar yjet për të dashuruarit dhe beqarët

Publikuar

-

Dashi

Nëse jeni beqarë- Venusi, planeti i dashurisë, bukurisë dhe romacës do të jetë në shtëpinë tuaj ditën e Shën Valentinit, kështu që do të jetë një natë e mirë për të dalë dhe për të takuar dikë nëse jeni vetëm. Dilni me miqtë tuaj, bëni qejf dhe shkoni atje ku do t’iu çojë kjo natë.

Nëse jeni në një lidhje- Jo vetëm me transferimin e Venusit në shtëpinë tuaj por edhe perëndesha e martesës dhe        bashkëjetesës do të zhvendosen në sektorin e dashurisë. Do të mund të darkoni të qetë dhe do të shijoni shoqërinë e njëri-tjetrit.

Demi

Nëse jeni beqarë- Ky Shën Valentin do të jetë më i mendueshëm për ju. do të keni mundësinë të reflektoni dhe të zgjidhni personin të cilin do të donit të kalonit jetën.

Me Uranin në shtëpinë tuaj që nga muaji Janar ju keni parë ndryshime të mëdha në lidhje me veten dhe mënyrën se si e shihni veten. Për shkak të kësaj energjie do të përqëndroheni në gjetjen e dikujt që iu pranon dhe ju vlerëson për atë që jeni në të vërtetë.

Nëse jeni në një lidhje- Autenticiteti ëshë emri i lojës në këtë Shën Valentin. Nëse ju keni qenë në një evolucion të rëndësishëm personal është e rëndësishme që t’i lini të kuptojë partnerit tuaj se çfarë po ndodh me ju. Nëse e ka shumë të vështirë të pranojë të renë tek ju atëherë duhet të dilni nga kjo lidhje.

Binjakët

Nëse je beqarë- Binjakët  janë flirtues dhe kanë tendecën të lëvizin sa në një degë në tjetrën.

Por në ditën e Shën Valentinit, ju mund të kërkoni diçka më kuptimplote. ” Me stelin kryesor të Bricjapit që përfshin Plutonin dhe Saturnin në shtëpinë tuaj të tetë dhe Marsin në Shigjetar në shtëpinë tuaj të shtatë, ju mund të shtyheni në një lidhje më të thellë që zgjeron kufijtë tuaj në drejtim të dashurisë rreth Ditës së Shën Valentinit”.

Nëse je në një lidhje-Me Juno duke transferuar shtëpinë tuaj të pestë të romancës dhe krijimtarisë, së bashku me Marsin në Shigjetar duke lëvizur në shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve, ju mund të jeni të motivuar të bëni një angazhim këtë Ditën e Shën Valentinit nëse keni parë dikë për një kohë dhe nuk duhet të përcaktojë ende marrëdhëniet.

Gaforrja

Nëse jeni beqarë: Ju keni qenë më të kujdesshëm në zgjedhjet tuaja romantike kohët e fundit, për shkak të Saturnit, planetit të strukturës dhe përgjegjësisë, dhe Plutonit, planeti i transformimeve, duke kontrolluar marrëdhëniet tuaja. Nëse keni qenë jashtë për një shtypje ose një ish për të dalë në rrugën tuaj, pyesni veten nëse është me të vërtetë e vlefshme për të pritur përreth.

Nëse jeni në një lidhje: Për shkak të ndikimit të Saturnit dhe Plutonit, marrëdhënia juaj mund të jetë thelluar ose keni kuptuar që disa aspekte të saj thjesht nuk po funksionojnë më për ju. Është e rëndësishme të dëgjoni veten tuaj këtë Ditë të Shën Valentinit, dhe të nderoni atë që do t’ju ushqejë dhe të ndihmojë në rritjen tuaj si një person.

Luani

Nëse je beqarë: Marsi në Shigjetar do të kalojë shtëpinë tuaj të pestë të takimeve dhe romancave në ditën e Shën Valentinit, që do të thotë se do të ndjeni dëshirën për të udhëtuar dhe për të shkuar në një aventurë. “Me diellin e Ujorit duke kaluar shtëpinë tuaj të shtatë të partneriteteve dhe Venusin në Dashi në shtëpinë tuaj të nëntë të udhëtimit në distancë, ju mund të bëni miq të mahnitshëm ose madje të keni një përvojë romantike përmbushëse në udhëtimet tuaja”.

Nëse jeni në një lidhje: Mund të jetë koha për të anulluar rezervimet e darkës për Ditën e Shën Valentinit. Mars në Shigjetari do të shkund lidhjen tuaj dhe do t’iu duhet të ndërmerrni një udhëtim pikërisht me 14 shkurt.

Virgjëresha

Nëse jeni beqar: Me transferimin e Bricjapit, përfshirë Plutonin dhe Saturnin transformues, në shtëpinë tuaj të pestë të dashurisë dhe romancës, mund të gjeni veten në një takim me dikë që nuk është saktësisht tipi juaj, por ndan vlerat tuaja.

Nëse jeni në një lidhje: Me Neptun dhe Mërkurin në Peshqit që kalojnë shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve, mund të jetoni në një botë fantazie. Kjo energji do t’ju ndihmojë të relaksoheni dhe të shkoni me rrjedhën, e cila është e përkryer pasi planet e Ditës së Shën Valentinit jo gjithmonë rezultojnë ashtu siç pritet.

Peshorja

Nëse jeni beqar-Marrëdhëniet do të vijnë natyrshëm për ju, kështu që ju mund të keni nxitjen për të eksploruar një lidhje më të thellë me dikë që keni parë rastësisht.

Nëse jeni në një lidhje: Me Venus in Dash duke kaluar shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve, do të ndjeheni të motivuar të investoni më shumë kohë dhe energji në marrëdhënien tuaj.

Akrepi

Nëse jeni beqar: Papritur mund të takoni dikë që ndez interesin tuaj dhe ofron një vlerë në jetën tuaj për një periudhë afatgjatë ose afatshkurtër.

Nëse jeni në një lidhje: Ju mund të filloni t’i bëni vetes disa pyetje shumë të rëndësishme për sa vlerësoheni në marrëdhëniet tuaja. Nëse ndiheni sikur nuk keni marrë atë që meritoni, mund të jetë koha për të bërë disa ndryshime.

Shigjetari

Nëse jeni beqarë: Në ditën e Shën Valentinit, ju mund të ndjeni një nxitje të papritur për të dalë dhe për të takuar njerëz të rinj.

Nëse jeni në një lidhje: Nëse marrëdhënia juaj është bërë pak rutinë kohët e fundit, Dita e Shën Valentinit është një kohë e përsosur për të mbretëruar shkëndijën. Me Venusin që kalon shtëpinë tuaj të pestë të romancës, ju mund të frymëzoheni të provoni diçka krejt të re për t’ju afruar partnerin tuaj.

Bricjapi

Nëse jeni beqarë: Do të mendoni edhe më shumë për ato që dëshironi nga partneri. Me Jupiterin, planetin e fatit dhe zgjerimit duke qenë në shenjën tuaj këtë vit, është e mundur që ju të gjeni atë që po kërkoni.

Nëse jeni në një lidhje: Nëse personi me të cilin jeni nuk po ju ndihmuar të rriteni si person, mund të merrni parasysh ndërprerjen e lidhjeve.

Ujori

Nëse jeni beqarë: Edhe pse jeni një shenjë që nuk do të kërkoni marrëdhënie, me Diellin në shenjën tuaj këtë Ditë të Shën Valentinit, do të jeni veçanërisht social dhe të gjallë, gjë që mund të tërheqë mundësi romantike.

Nëse jeni në një lidhje: Me Venusin dhe Chiron në Dashinë shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, diskutime të rëndësishme në dashuri mund të ndodhin në ditën e Shën Valentinit. Nëse ka pasur çështje të dukshme ose fusha problematike në marrëdhëniet tuaja nga viti i kaluar, komunikimi mund të qetësojë gjërat në këtë kohë.

Peshqit

Nëse jeni beqar: Me Neptun dhe Mërkurin në shenjën tuaj, mund të provoni botën përmes syzeve me ngjyrë trëndafili më shumë se zakonisht. Shijoni këtë herë. Të kesh një natë në qytet dhe të takosh njerëz të rinj është një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar këtë energji.

Nëse jeni në një lidhje: Sigurisht që është e shkëlqyeshme të fantazosh dhe të harrosh realitetin për pak, por gjithashtu të kujtosh që partneri juaj është vetëm njerëzor është gjithashtu shumë e rëndësishme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE