Connect with Us

Dëgjuat!/ Gratë nuk i rezistojnë dot burrat që gatuajnë dhe pastrojnë

Life Style

Dëgjuat!/ Gratë nuk i rezistojnë dot burrat që gatuajnë dhe pastrojnë

Publikuar

-

Nëse një burrë dëshiron të bëhet tërheqës mjafton të përgatis ushqim ose të pastrojë. Shkencëtarët kanë zbuluar se burrat që janë të përfshirë në punët shtëpiake bëhen më tërheqëse për femrat, kështu që është koha që këto të dhëna të funksionojnë në favor të tyre … dhe tonat, natyrisht.

Bright Side ka përgatitur një përmbledhje të këtyre gjetjeve në mënyrë që t’i bëjmë ata të punojnë më shpesh, për të mirën e tyre.

Falë sociologëve Scott Coltrane dhe Michele Adams nga Universiteti i Kalifornisë në Riverside, ne mund të shpjegojmë pse burrat duken më simpatikë kur kërkojnë një fshesë ose marrin rrobat. Në analizën e tyre të të dhënave nga Suplementi Amerikan për Zhvillimin e Fëmijëve të Studimit Panel të Dinamikës së të Ardhurave, ata zbuluan se gratë identifikojnë burrat që kryejnë më shumë punë pastrimi si më tërheqëse dhe më të dëshirueshëm.

Gjetjet e tyre janë mbështetur nga Këshilli i Familjeve Bashkëkohore, i cili ka theksuar se tani që gratë gjithashtu punojnë me kohë të plotë, çiftet që ndajnë punët e shtëpisë në mënyrë të barabartë janë më të kënaqur me të gjitha aspektet e martesës së tyre.

Ekspertë të tjerë e kanë verifikuar këtë përfundim me hulumtimet e tyre, si psikologu Dr. Gottman, i cili specializohet në marrëdhënie dhe martesë. Hetimet e Gottman e bënë atë të besonte se gratë identifikojnë pjesëmarrjen e burrave të tyre në shtëpi si një shenjë dashurie, gjë që i bën ata më të tërhequr drejt tyre./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: