Connect with Us

Mos i provokoni/ Këto shenja të horoskopit shpallin menjëherë luftë

Kuriozitete

Mos i provokoni/ Këto shenja të horoskopit shpallin menjëherë luftë

Publikuar

-

Dashi

Nëse Dashi mendon se nuk aq kontrroll sa ai dëshiron në marrëdhënien e tyre atëherë ata nisin luftën. Dashi është shumë konfrontues kur i duhet të marrë atë që dëshiron.

Ata nuk kanë shumë durim kështu që e nisin luftën menjëherë për të marrë atë që dëshirojnë.

Shigjetari

Nuk është se Shigjetari kënaqet duke luftuar, thjesht kanë tendencën të jenë jo shumë të drejtëpërdrejtë dhe mund të thonë gjëra që dëmtojnë ndjenjat e partnerit të tyre. Nuk është qëllimi i tyre të shkaktojnë dhimbje por nganjëherë gjërat ju dalin jashtë kontrrollit.

Virgjëresha

Virgjëreshat kanë tendencë të jenë të sjellshëm dhe të dobishëm, por ndonjëherë ato mund të jenë gjykuese, mbitritëse dhe paksa të ashpra. Ata nuk janë përgjithësisht luftarak; ata nuk zgjedhin përleshje në mënyrë arbitrare, por nëse nuk mendojnë se po dëgjohen ose ato që thonë nuk po merren në konsideratë, ata do të fillojnë një luftë.

Akrepi

Akrepët vlerësojnë ndershmërinë, por ndonjëherë e kanë të pamundur të kuptojnë se çfarë po ndodh me ta.

Nëse ata mendojnë se partneri i tyre nuk është mjaft i sinqertë me ta, ata do të fillojnë një luftë.

Demi

Demi mund të jetë kokëfortë, dhe mund të jetë më e lehtë për ta të fillojnë një luftë sesa kompromis. Demi mund të harrojë që partneri i tyre gjithashtu ka marrë përsipër një situatë, dhe kur hasin në rezistencë, kjo mund të bëjë që ata të zemërohen dhe të fillojnë një luftë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

FOTO- Oficeri i policisë gjen mënyrën e duhur për të përcjellë mesazhin “ Qëndro në shtëpi”

Publikuar

-

Nga

Ndërsa India po zbaton urdhrin e bllokimit të vendit për shkak të pandemisë globale, një oficer policie ka gjetur një mënyrë krijuese për të përcjellë mesazhin tek njerëzit që duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rajesh Babu, një inspektor policie në qytetin jugor të Chennai, ka vendosur një helmetë me formën e koronavirust të ndërtuar posaçërisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të përdorim mediat sociale në mënyrë pozitive gjatë pandemisë globale dhe vetë-izolimit

Publikuar

-

Nga

Në një kohë si kjo, media sociale mund të bëhet një shpatë me dy tehe. Nga njëra anë, ajo mund të jetë një burim jetësor i lidhjes, shkëmbimit të informacionit dhe bashkëveprimit shoqëror – e cila është më e rëndësishme se kurrë tani që shumica e ndërveprimeve tona fizike me miqtë dhe familjen tonë janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Publikuar

-

Nga

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se kjo nuk është thjesht një masë higjienike bazike, por që kemi të bëjmë me një nga armët më efektive jo vetëm kundër koronavirusit, por edhe ndaj […]

LEXO TE PLOTE