Connect with Us

Paragjykues dhe tinëzar/ Shenjat e horoskopit me të cilat nuk duhet të lidheni kurrë

Kuriozitete

Paragjykues dhe tinëzar/ Shenjat e horoskopit me të cilat nuk duhet të lidheni kurrë

Publikuar

-

Peshorja

Disa nga tiparet kryesore të Peshores është se ata janë shumë gjykues dhe kritkojnë jashtë mase. E vërteta më e tmerrshme rreth tyre është se ato e bëjnë këtë gjë në mënyrë të vazhdueshme dhe shumë aggressive. Ata realisht nuk shprehin mendimin më të keq ndaj atyre që urrejnë por i bëjnë të nënkuptojnë se janë të shëmtuar, budallenj ose të mërzitshëm.

Binjakët

Është thuajse e pamundur të jesh partner i Binjakëve. Kthehuni pas në kohë në fillimet e lidhjes tuaj. Kur  i takuat për herë të parë ju ishit një lëmsh i vërtetë dhe ata iu erdhën në ndihmë. Në këtë moment keni menduar se ata janë ëngjëj por jo. Më pas nxorrën fytyrën e vërtetë të tyre, atë të gjykimit për pamjen, sjelljen tuaj apo edhe interesat tuaja.

Gaforrja

Kur duhet të shihni veten në pasqyrë dhe ta qortoni për gabimet tuaja është pikërisht ai momenti që ju kërkoni gabimin tek të tjerët dhe mundoheni t’ia hidhni fajin të tjerëve.

Gaforrja është gjithnjë partneri që do t’iu gjykojë gabimisht. Të jesh partner i Gaforres është një studim në atë se sa i keq mund të jesh, sa inferior dhe i paevoluar.

Akrepi

Nën maskën e “Unë jam vetëm duke u përpjekur t’ju ndihmoj”, Akrepi largohet me të gjithë gjykimin e tmerrshëm që mund t’i kalojnë partnerit të tyre. Akrepi është sulmi përfundimtar i kontrollit, ata duan që ju të flisni në një mënyrë të caktuar, të shmangni disa fjalë, të mendoni si ato dhe të veproni siç duan ato. Kur ju nuk bëni atë që dëshirojnë, ato fillojnë të bëjnë rolin e njeriu të butë dhe të lezetshëm derisa ju largojnë përfundimisht nga jeta e tyre./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: