Connect with Us

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit/ Momenti kur dy minj po zihen me njëri-tjetrin

Kuriozitete

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit/ Momenti kur dy minj po zihen me njëri-tjetrin

Publikuar

-

Një fotograf ka shkrepur një nga momentet më të rralla kur dy minj po zihen me njëri-tjetrin në një stacion në Londër.

Fotoja mban emrin “station squabble” dhe është realizuar nga fotografi Sam Roëley dhe është pjesë e Muzeut të Historisë Natyrore në konkursin e “Fotografia e vitit të kafshëve në Londër .”

Ashtu siç shkruan Insider konkursi vlerëson fotografër puna e të cilëve frymëzohet nga natyra dhe frymëzon njerëzit të kosiderojnë vendin e tyre si bota natyrale dhe se duhet të bëjnë gjithçka për ta mbrojtur mjedisin.

Fotografë nga  100 vende paraqitën 48,000 projekte për edicionin e këtij viti të konkursit. Fotografia u shpall fituese e konkursit të fotografive të kafshëve duke marrë 28 mijë vota nga publiku.

Fotografi më tej është shprehur: “Shpresoj që kjo t’iu ketë treguar njerëzve një dramë të papritur që është gjendur në një nga mjediset më të frekuentuara.”/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE