Connect with Us

Burri më i vjetër në botë është 112 vjeç/ Tregon sekretin e thjeshtë të jetëgjatësisë

Kuriozitete

Burri më i vjetër në botë është 112 vjeç/ Tregon sekretin e thjeshtë të jetëgjatësisë

Publikuar

-

Chitetsu Watanabe do të mbushë 113 vjeç muajin e ardhshëm, por ka marrë një dhuratë të hershme për ditëlinjde nga Rekordi botëror Guinness, që konfirmon se ai është burri me i vjetër në botë.

Ai ka treguar certifikatën e tij dhe se 112 vitet e jetës së tij i ka kaluar në Niigata, Japoni.

Gjatë një intervistë të mëparshme, Watanabe ka treguar dhe sekretin e jetgjatësisë  dhe e dini cili është: “Mos u nevrikosni kurrë dhe buzëqeshni gjithmonë.” Watanabe lindi në 5 Mars 1907 dhe ishte më i madhi nga tetë fëmijët.

Ai ka punuar për një kompani sheqeri për shumë vite, përpara se të punonte në një zyrë të qeverisë japoneze të bujqësisë deri sa doli në pension, tha Guinness. Gjithashtu ka kryer shërbimin ushtarak në vitin 1944  afër fundit të Luftës së Dytë Botërore./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Nga

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë: 17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori) 18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan) 14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep) Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë? Gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Seksi dhe udhëheqës/ Si performon shenja e akrepit në shtrat

Publikuar

-

Nga

Si është Akrepi kur bie në dashuri? Akrepi bie në dashuri kokë e këmbë. Ata janë  jashtëzakonisht të përkushtuar ndaj përtnerëve të tyre. Por ndonjëherë e shohin partneritetin si një pronësi. Ata njihen si shenja më pasionante e zodiakut ndaj janë shuëm të zjarrtë dhe të fortë. Cila është puna apo karriera që duhet të […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Udhëheqës dhe dinamikë/ Zbuloni me cilat shenja të horoskopit Luani do të formonte çiftin perfekt

Publikuar

-

Nga

Luani është shenja më e fuqishme dhe e guximshme e zodiakut në astrologji. Ata janë besnikë, të sigurt, të vendosur, të guximshëm dhe pasionantë. Luanët vendosin qëllime, i arrijnë ato dhe pastaj vendosin synime më të larta. Simboli që shenja e luanit mbart, është në pajtueshmëri të plotë me shenjën e zodiakut, ndaj sugjerohet të […]

LEXO TE PLOTE