Connect with Us

Si ta bësh një mashkull Gaforre të bjerë kokë e këmbë në dashuri/ Mos i neglizhoni këto 12 këshilla

Kuriozitete

Si ta bësh një mashkull Gaforre të bjerë kokë e këmbë në dashuri/ Mos i neglizhoni këto 12 këshilla

Publikuar

-

1-Respektoni ndjenjat e tij

Gaforret mashkull janë shumë të ndjeshëm. E adhurojnë kur njerëzit ju kushtojnë vëmendje. Nëse doni të bëni për vete një mashkull të tillë bëjeni të kuptojë se sa shumë rëndësi kanë për ju.

2-Tregojini që keni qëllime pozitive.

Për një Gaforre mashkull, qëllimet kanë shumë rëndësi. Nëse ai merr ndjenjën e mashtrimit nga ju, ai do të qëndrojë larg jush. Tregojini se qëllimet e tua janë të pastra, thuaju se ai do të thotë bota për ty, dhe ti e dëshiron atë në jetën tënde.

3-Jini të sjellshëm.

Jini të ëmbël. Jini shumë të këndshëm dhe tregojini se e vlerësoni atë.

4-Mos u bëni materialist.

Mashkullit Gaforre nuk i intereson fare nëse ajo që ka veshur është një markë apo jo. Ata nuk janë të interesuar në gjërat materiale. Ata vlerësojnë emocionet më shumë se çdo gjë tjetër.

5-Planifikoni diçka të veçantë.

Nëse doni të bëni për vete një mashkull Gaforre, planifikoni diçka shumë të veçantë për të.

6-Mos flisni për të shkuarën.

Të jetosh në të shkuarën nuk është aspak e mirë për askënd.

8-Takimet janë shumë të rëndësishme.

9-Ji vetvetja.

10-Ji i hapur.

11-Ji krijues.

12-Ji i pranueshëm./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Publikuar

-

Nga

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se kjo nuk është thjesht një masë higjienike bazike, por që kemi të bëjmë me një nga armët më efektive jo vetëm kundër koronavirusit, por edhe ndaj […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si ta forconi imunitetin tuaj gjatë pandemisë globale/ 4 këshillat që duhet të ndiqni patjetër

Publikuar

-

Nga

Ndërsa situata e koronavirusit intensifikohet, ju pyesni veten: Si mund ta mbaj veten të shëndetshëm gjatë kësaj periudhe izolimi? Përgjigja qëndron në ndjekjen e udhëzimeve të fundit për distancimin shoqëror, larjen e duhur të duarve dhe direktivat lokale për qëndrim në shtëpi Por ka edhe mënyra për të forcuar sistemin tuaj imunitar. Dieta është një […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Gjithnjë me “këmbë në tokë”/ 3 shenjat e horoskopit që kanë besim tek vetja

Publikuar

-

Nga

Gaforrja Gaforret muk pretendojnë të bëhen dikush që nuk janë dhe qëndrojnë gjithnjë të vërtetë me vetveten. Ata i mbështesin të tjerët dhe janë origjinalë në shprehjen e dëshirave për të patur sukses. Peshqit Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë me këmbë në tokë pasi e dinë vlerën e jetës dhe gjithçka që mund […]

LEXO TE PLOTE