Connect with Us

VIDEO- Ekologjike me një dizanj klasik/ Mercedes prezanton modelin më të ri Cabriolet Vision 6

Teknologji

VIDEO- Ekologjike me një dizanj klasik/ Mercedes prezanton modelin më të ri Cabriolet Vision 6

Publikuar

-

Kompania më e madhe e prodhimit të makinave në botë Mercedes Benz ka publikuar modelin më të ri të Maybach vision 6 Cabriolet.

Një video që është ndarë në rrjetin social Facebook jep më shumë imazhe dhe cilësi të kësaj makine të re që quhet Mercedes Maybach Vision 6 Cabriolet.

Pse quhet Vision 6?

Kjo makinë është 6 metra e gjatë. Dizanji i kësaj makine është shumë klasik dhe i bukur.Kjo makinë do të konsiderohet e bukur edhe pas 100 viteve.

Por jo vetëm jashtë është e mrekullueshme por edhe dizanji brenda me logot e ndritshme të Mercedes janë një plus më shumë.Dritat janë një aksesorë tjetër shumë modern në këtë makinë që vijojnë nga fillimi deri në fund. Statistikat e kësaj makine janë rreth 750 kuaj fuqi nga 4 mortorrë elektrikë 100 km për 4 sekonda dhe përshkuan një interval prej 200  milje. Ata punojnë me një karikim shumë të shpejtë, domethënë janë ekologjike.Mund të bësh 60 milje në 5 minuta karikim.

Për më tepër shihni videon e mëposhtme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Rivali më i ri i Netflix dhe Youtube/ Aplikacioni transmetues me forma të shkurtra

Publikuar

-

Nga

Shërbimi i parë lëvizës i Quibi filloi në SH.B.A të hënën, me gjithë shqetësimet që shpërthimi i koronavirusit mund të ndikojë në shikimin e tij. Kompania ka rritur me $ 1.8bn (1.47bn £) për projektin që synon të rivalizojë Netflix dhe YouTube. Shfaqjet e Quibi janë 10 minuta ose më të shkurtra dhe filmat janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Coronavirus/ Google “gjurmon” qytetarët gjatë pandemisë

Publikuar

-

Nga

Google do të ndjekë publikisht lëvizjet e njerëzve gjatë pandemisë koronavirus. Firma e teknologjisë do të publikojë detaje për llojet e ndryshme të vendeve ku njerëzit do të shkojnë në një bazë qarku në Britani të Madhe, si dhe të dhëna të ngjashme për 130 vende të tjera. Plani është të lëshojë një azhurnim të […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të shkëmbyer informacione rreth koronavirusit, i njohur gjithashtu si Covid-19, duke përfshirë pajisje personale mbrojtëse për profesionistët mjekësorë dhe rëndësia e distancës sociale, për 57,000 ndjekësit e tij dhe për […]

LEXO TE PLOTE