Connect with Us

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh.

Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën habi nëse dikush kërkon këshilla kur takoni dikë me personalitet Akrepi.

Akrepat janë po aq të mrekullueshëm sa të çmendur. Por cilat janë tiparet më të mira të Akrepit në dashuri.

 1. Janë shumë pasionantë. Le të themi që dinë ta tregojnë mjaft mirë dashurinë e tyre.
 2. Janë dashnorë të shkëlqyeshëm. E thënë fjalë për fjalë, ata janë shenja seksi e zodiakut.
 3. Janë gjithmonë duke ju kërkuar. Akrepat janë besnikë të pandryshueshëm.
 4. Janë vendimtarë. Ata nuk luajnë lojëra dhe e dinë atë që duan.
 5. Dashuria e një Akrepi është gjithmonë 100% për ju, prandaj nuk keni pse të shqetësoheni për ndonjë pabesi.
 6. Ju mbajnë në pëllëmbë të dorës. Ata gjithmonë i bëjnë gjërat emocionuese dhe interesante.
 7. Intimiteti është gjithçka për Akrepin. Ju kurrë nuk do të keni një lidhje më të thellë se ajo që do të keni me një Akrep.
 8. Përdorin argumente. Gjëja e fundit që ju dëshironi është një Akrep i zemëruar, pasi me argumenta ata do të sigurohen që ju të mbeteni pa fjalë, në një mënyrë ose në një tjetër.
 9. Akrepi dëshiron të kujdeset për gjithçka vetë. Kur e doni dikë, doni t’i ndihmoni dhe të kujdeseni për ta, por Akrepat ia vështirësojnë shumë këtë pjesë partnerëve të tyre, gjë që mund t’i bëjë ata të ndjehen keq, apo edhe të padëshiruar.
 10. Janë jashtëzakonisht zotërues. Ata e marrin shumë seriozisht dashurinë dhe intimitetin. Nuk ka vend për askënd tjetër në zemrën e tyre, kështu që ata nuk duan të shohin ndonjë vend shtesë për dikë tjetër në zemrën tuaj.
 11. Akrepi mund të jetë një detektor i gënjeshtrës. Ju madje nuk do të dëshironi të përpiqeni të gënjeni një Akrep. Për ta, kjo është gjëja më e keqe që mund të bësh në një lidhje. Pavarësisht gjithçkaje, më mirë thuajini të vërtetën, pasi me siguri do të pendoheni më pas. Ata hyjnë në kategorinë e njerëzve që bëjnë pyetje, edhe kur e dinë përgjigjen.
 12. Ata janë paranojakë. Akrepat nuk besojnë lehtë, kështu që paranoja është e zakonshme.
 13. Është e vështirë t’i bësh të hapin zemrën. Akrepat janë shumë të pavarur, të fshehtë dhe nuk besojnë shpesh.
 14. Akrepi nuk e ka problem të largohet nga ju dhe asnjëherë nuk shikon prapa. Nëse Akrepi konstaton se nuk ju dëshiron, qoftë kjo për shkak të një zënke, tradhëtie, apo për mungesë besnikëri dhe respekti, ju largojnë nga jeta e tyre./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: