Connect with Us

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Kuriozitete

Prapavija e Mërkurit në astrologji/ Shenjat e horoskopit që preken në dashuri

Publikuar

-

Kur ndodh prapavija e Mërkurit në vitin 2020? Në vitin 2020, Mërkuri shkon në prapavijë tre herë:

17 Shkurt – 10 Mars (tek Peshqit dhe Ujori)

18 qershor – 12 korrik (në Gaforre dhe Luan)

14 tetor – 3 nëntor (në Peshore dhe Akrep)

Por, si ndikon kjo astrologji në horoskopin tuaj të dashurisë?

Gjatë Mërkurit në prapavijë, është e zakonshme të keni luftime me partnerin tuaj për gjëra të vogla ose gjëra që nuk duhej të ishin thënë në radhë të parë. Është madje e mundur që një çift të kalojë në një ndarje gjatë kësaj kohe, nga mungesa e komunikimit apo kanë thënë diçka që nuk mund ta ndryshojnë.

Nëse keni një shtypje ndaj dikujt, është më mirë të prisni t’i pyesni ata derisa Mërkuri të shkojë përsëri drejtpërdrejt. Ju nuk doni të filloni lidhjen tuaj me një dashuri të re të mundshme në këmbë të gabuar, sepse koha është gjithçka!

Gjithashtu, nëse po planifikoni një martesë, duhet të shmangni martesën kur Mërkuri është në prapavijë.

Cilat shenja të zodiakut preken më shumë nga prapavija e Mërkurit në vitin 2020?

  1. Demi

Prapavija e mërkurit do të ndikojë në shtëpinë tuaj, familjen dhe të kaluarën. Në të vërtetë do t’ju japë një sens të sigurisë emocionale dhe ekuilibrit.

Këshillohet që ta përdorni këtë kohë për t’u përqëndruar në bërjen e qëllimeve për të riorganizuar ose rregulluar shtëpinë tuaj. Përqendrohuni në planet tuaja për shtëpinë tuaj dhe më pas merreni me ato kur Mërkuri po lëviz drejtpërdrejt.

Gjithashtu, mund të shfaqen probleme që kanë të bëjnë me familjen tuaj, shtëpinë ose të kaluarën, kështu që përpiquni t’i lagni këto probleme.

2 & 3. Binjakët dhe Virgjëresha

Të dy shenjat e Binjakëve dhe Virgjëreshës do të ndjehen përgjithësisht të fikur dhe të penguar gjatë kësaj kohe. Të dy shenjat do të synojnë të shkëputen dhe të izolojnë veten nga të tjerët.

Binjakët zakonisht janë të shkëlqyeshëm në komunikim por, së bashku me Virgjëreshën, do ta kenë një kohë të vështirë të kërkojnë fjalët e duhura. Të dy shenjat do të ndjehen jashtë vendit dhe madje do të jenë të pakëndshme me veten dhe në situata sociale.

4.Gaforrja

Gaforrja do të pësojë një lodhje të pakuptueshme, asnjë ndjenjë energjie ose motivimi dhe mungesë entuziazmi që do të veprojë si pengesë për ta.

  1. Ujori

Ujori do të priret të zhgënjehet nga gjithçka, dhe asgjë nuk do të duket se do të ndriçojë gjendjen e tyre shpirtërore. Ata gjithashtu do të jenë më me humor, të shqetësuar, irritues dhe të hidhur se zakonisht.

  1. Luani

Luani do të ndikohet vetëm nga retrograda e Mërkurit në një shkallë të vogël. Ata do të jenë një fëmijë më dembel dhe më i qetë se normalja. Ata gjithashtu do të kenë më shumë prirje të ulen të qetë vetë dhe të mos bëjnë asgjë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: