Connect with Us

Sfidë e ashpër/ Apple Watch konkuron hapur industrinë e orëve zvicerane

Teknologji

Sfidë e ashpër/ Apple Watch konkuron hapur industrinë e orëve zvicerane

Publikuar

-

Apple Watch tejkalon të gjithë industrinë zvicerane të shikimit në vitin 2019. Apple shiti 31 milionë njësi në të gjithë botën, ndërsa marakt zvicerane shitën 21 milionë njësi, sipas hulumtimeve nga firma këshilluese Strategjia Analytics.

Analsitët janë në mëdyshje nëse kjo do të sjellë probleme për industrinë zvicerane të Ëatch, pasi disa prej tyre se fundi është shumë afër.

Të tjerë tregojnë se orët mekanike të çertifikuara në Zvicër janë akoma duke sjellë më shumë të ardhura sesa Ora e Apple ( AAPL ) .

“Apple Watch është shfaqur si një simbol i statusit të vet, dhe ofron një alternative konkurruese për orët zvicerane të intervalit të mesëm”, tha Steven Ëaltzer, analist i vjetër në Strategy Analytics, për CNN Business. “Baza e madhe e klientëve të Apple do të thotë që konvertimi i vetëm një përqindje të vogël të përdoruesve të iPhone në përdoruesit e Apple Ëatch jep vëllim në miliona.”

Apple Watch, i cili mund të gjurmojë nivelet e fitnesit dhe të lidhet me aplikacione për kontrolle më të shpejta në kinema ose palestër, apelon për gjeneratat e reja, ndërsa orët analoge janë të njohura në mesin e një demografie më të vjetër, theksoi Strategy Analytics në një raport.

“Njerëzit kanë përqafuar Apple Watch si një zgjidhje që bashkon teknologjinë dhe modën,” tha Carolina Milanesi, një analist i teknologjisë në firmën kërkimore Creative Strategies.

Milanesi vuri në dukje se theksi i Apple mbi shëndetin dhe fitnesin i pozicionoi orët e tij ndryshe nga oraret zvicerane që tregtohen si bizhuteri dhe aksesorë të modës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Rivali më i ri i Netflix dhe Youtube/ Aplikacioni transmetues me forma të shkurtra

Publikuar

-

Nga

Shërbimi i parë lëvizës i Quibi filloi në SH.B.A të hënën, me gjithë shqetësimet që shpërthimi i koronavirusit mund të ndikojë në shikimin e tij. Kompania ka rritur me $ 1.8bn (1.47bn £) për projektin që synon të rivalizojë Netflix dhe YouTube. Shfaqjet e Quibi janë 10 minuta ose më të shkurtra dhe filmat janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Coronavirus/ Google “gjurmon” qytetarët gjatë pandemisë

Publikuar

-

Nga

Google do të ndjekë publikisht lëvizjet e njerëzve gjatë pandemisë koronavirus. Firma e teknologjisë do të publikojë detaje për llojet e ndryshme të vendeve ku njerëzit do të shkojnë në një bazë qarku në Britani të Madhe, si dhe të dhëna të ngjashme për 130 vende të tjera. Plani është të lëshojë një azhurnim të […]

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të shkëmbyer informacione rreth koronavirusit, i njohur gjithashtu si Covid-19, duke përfshirë pajisje personale mbrojtëse për profesionistët mjekësorë dhe rëndësia e distancës sociale, për 57,000 ndjekësit e tij dhe për […]

LEXO TE PLOTE