Connect with Us

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje.

Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues.

Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie?

Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata janë impulsivë dhe nuk pranojnë konkurrentë kur bëhet fjalë për të arritur të gjitha qëllimet e tyre. Dashi simbolizohet nga fitorja dhe janë shumë pasionantë kur bëhet fjalë për dashurinë.

Si përputhet Dashi në dashuri?

Për shkak se Dashi i pëlqen pushtimet e çdo lloji, ata priren të përcaktojnë përvojat e tyre në superlativa. Mos u befasoni nëse pohimi juaj i Dashi bën deklarata madhështore, si marrëdhënia juaj është “më e mira” ose pas një mosmarrëveshjeje zhgënjyese “më e keqja”. Mundohuni të mos i merrni seriozisht këto deklarata spontane.

Mënyra më e mirë për të vlerësuar ndjenjat e përgjithshme të Dashi në lidhje me marrëdhëniet është përmes veprimeve të tyre. Nëse Dashi vazhdon të shfaqet dhe të bëjë plane, ju e dini që ata janë duke investuar. E thënë thjesht, Dashi kalon kohë vetëm me njerëzit që janë të interesuar ta ndjekin.

Cilat janë shenjat më të përputhshme me Dashin?

Dy prej shenjave të cilat nuk e kanë aspak aspak problem të krijojnë një lidhje me Dashin janë Luani dhe Shigjetari.

Dashi tërhiqet pas Luanit teatror dhe Shigjetarit guximtar. Cilësitë e tyre janë jetësore për Dashin. Shenjat më konservatore në lidhje me Dashin janë Gaforrja dhe Bricjapi pasi janë paksa problematikë kur janë në një marrëdhënie dashurie./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: