Connect with Us

Dinë shumë mirë si të mbrohen/ Shenjat e horoskopit që kanë aftësi të përballen me çdo lloj situate

Kuriozitete

Dinë shumë mirë si të mbrohen/ Shenjat e horoskopit që kanë aftësi të përballen me çdo lloj situate

Publikuar

-

Dashi

Dashi e bën mjaft mirë rolin e avokatit mbrojtës sepse kanë aftësi fantastike negociuese. Ekzistojnë shumë raste të zgjidhura jashtë gjykatës, kështu që të pandehurit kanë nevojë për një avokat i cili i di të gjitha këndet dhe mund të bëjë maksimumin për klientin e tyre.

Gjithashtu, Dashi është i shkëlqyeshëm në të menduarit me këmbë në tokë, kështu që kur prokuroria paraqet disa prova surprizë, ata mund ta trajtojnë atë dhe ta bëjnë të funksionojë për çështjen e tyre. Një avokat mbrojtës Dash do të bëjë gjithçka që nevojitet për të marrë drejtësinë e klientit të tyre.

Peshorja

Njerëzit që i përkasin shenjës së Peshores, kanë sjelljen e një avokati që do i duhet një të pandehuri në gjyq. Peshoret kanë energji, karizëm dhe entuziazëm dhe nuk do të kalojnë vetëm në lëvizje. Ata do të luftojnë për klientët e tyre dhe investojnë shumë në çështjet e tyre.

Peshoret gëzojnë të kenë një audiencë (ose anëtarët e gjykatës) në pëllëmbë të dorës. Një arsye tjetër që ata do të bënin avokatë të shkëlqyeshëm të mbrojtjes është se ata kujdesen me pasion që drejtësia të vihet në vend, dhe nuk do të frikësoheshin nga gjyqtari apo prokurorët.

Demi

Demi bën avokatin fantastik të mbrojtjes. Ata do të vazhdojnë të kërkojnë prova të reja dhe më të forta dhe gjithmonë do të apelojnë.

Disa njerëz nuk mund ta përballojnë stresin e të qenurit avokat, por Demi mund ta trajtojë atë. Ata kanë lindur luftëtarë dhe kanë një dhuratë për të debatuar në gjyq. Ata kanë tendencën të jenë punëtorë dhe janë të besueshëm dhe këmbëngulës – gjithçka që duhet të ketë një avokat mbrojtës i mirë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: