Connect with Us

“Gruaja trofe”/ Artisti i famshëm krijon skulpturën prej dylli të Kendall Jenner topless

Trendi Sot

“Gruaja trofe”/ Artisti i famshëm krijon skulpturën prej dylli të Kendall Jenner topless

Publikuar

-

Kopertina e revistës së famshme “Garage” ka krijuar veprën e saj të radhës të artit. Këtë herë ka vendosur të krijojë një skulpturë prej dylli me imazhin e modeles së njohur Kendall Jenner ku shfaqet topless.

Në këtë imazh shfaqet vetëm gjysma e trupit të modeles që duket sikur ka dalë nga muri. Portreti është konceptuar nga artisti Maurizzio Cattelan, i cili krijoi bananen si vepër arti prej 120 mijë dollarësh.

Imazhi provokues i Jenner, i quajtur “Gruaja Trofe”, i referohet një busti dylli të përjetshëm të supermodelit Stephanie Seymour, prodhuar nga Cattelan në 2003, dhe është pjesë e një fotosesioni redaktues të konceptuar nga Cattelan dhe i xhiruar nga fotografi britanik i modës britanike Campbell Addy . Seria e imazheve shfaqin të gjithë Jenner, dhe festojnë vepra arti “portreti” nga Cattelan.

Vitet e fundit, Garage ndërtoi një reputacion për bashkëpunime midis artistëve, fotografëve, aktorëve, muzikantëve dhe modeleve. Kjo përfshin fotosesionin futuristik të vitit të kaluar të Billie Eilish nga artisti Takashi Murakami, ku shfaqet koka e këngëtares në triptik, e veshur me një maskë ./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të shkëmbyer informacione rreth koronavirusit, i njohur gjithashtu si Covid-19, duke përfshirë pajisje personale mbrojtëse për profesionistët mjekësorë dhe rëndësia e distancës sociale, për 57,000 ndjekësit e tij dhe për […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Jeni të stresuar dhe hani pa kontrroll në këtë periudhë izolimi/ Zbuloni si duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj

Publikuar

-

Nga

Me pandeminë globale dhe  koronavirusin që na sfidon çdo ditë, në mënyra të ndryshme, duket se është bërë një problem me mundësi të barabarta, duke prekur edhe ata që zakonisht nuk hanë në përgjigje të ankthit ose emocioneve të tjera. Si ta menaxhoni ngrënien nga stresi? Pavarësisht nëse është hera juaj e parë që luftoni […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE