Connect with Us

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Ujori

Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët.

Dashi

Dashi i fsheh emocionet në mënyrë që të mbajë lart personalitetin e udhëheqësit të tyre. Disa e konsiderojnë cenueshmërinë si një dobësi, por Dashi nuk e kupton që cenueshmëria është një formë e fuqisë që u lejon atyre lirinë emocionale.

Dashi dëshiron të duket sikur ka gjithçka nën kontroll. Fatkeqësisht, ne nuk kontrollojmë emocionet, ato thjesht ndodhin.

Binjakët

Binjakët janë shumë argëtues dhe të shoqërueshëm. Kur ndiejnë emocione negative, ata nuk i ndajnë me të tjerët. Binjakët duan ta mbajnë hijeshinë e tyre me takt. Binjakët nuk ua tregojnë gjithkujt ndjenjat e tyre. Ata kanë nevojë për një mjedis privat me dikë që i besojnë.

Virgjëresha

Virgjëresha është njeri shumë i organizuar dhe i orientuar në detaje. Ata janë jashtëzakonisht të përqendruar në karrierën e tyre dhe angazhimet e tjera. Meqenëse koha është e domosdoshme për Virgjëreshën, ata nuk shpenzojnë kohë për të vlerësuar emocionet e tyre ose janë të prekshëm.

Peshorja

Të qenit i prekshëm është sfidues për një Peshore. Ata nuk kanë besim dhe nuk janë të sigurt me kë duhet të hapen për shkak të pavendosmërisë së tyre.

Peshoret kurrë nuk duan të shkaktojnë konflikte, dhe për shkak të kësaj, ata do të kompromentojnë se si ndjehen për të mbajtur një ekuilibër.

Akrepi

Akrepat janë të fshehtë dhe të ndjeshëm nga natyra.  Akrepat kanë frikë se nëse zbulojnë emocionet e tyre të vërteta, ata do të lëndohen, keqkuptohen ose përqeshen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: