Connect with Us

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Kuriozitete

Surpriza me financat dhe karrierën/ Parashikimi i horoskopit për javën e fundit të muajit Shkurt

Publikuar

-

Dashi

Nëse keni arritur ta mbani stresin në punë mënjanë, do të jeni në gjendje të shijoni një kohë të mirë në shtëpi dhe shëndeti juaj do të jetë optimal. Planetet kanë filluar të komplotojnë në favorin tuaj. Ju duhet ta mirëpresni këtë energji të gjallë. Mundohuni të mos ankoheni nëse gjërat bëhen të vështira në punë. Mundohuni të merrni një këndvështrim pozitiv për gjithçka rreth jush. Duhet të jesh i zgjuar kur bëhet fjalë për menaxhimin e financave këtë javë.

Demi

Këtë javë, ju mund të keni disa ulje dhe ngritje. Do të jeni në gjendje të shkëlqyeshmepërsa i përket shëndetit. Sidoqoftë, duhet të rishikoni dietën tuaj. Ju duhet të jeni të kujdesshëm ndërsa merreni me çështje financiare. Nëse keni një takim të rëndësishëm ose një përgatituni për të dhe mund të merrni rezultate pozitive. Këtë javë, ju duhet të jeni mirëkuptues ndaj partnerit dhe miqve tuaj.

Binjakët

Jepini përparësi punës që keni në dorë aktualisht. Vonesa e gjërave mund të ju krijojë telashe në të ardhmen. Ju duhet të mbani mend se zemërimi nuk është një zgjidhje për çdo problem. Këtë javë, ju mund të keni fat dhe të merrni të ardhura shtesë, gjallërim dhe shpërblime. Nëse jeni duke kërkuar për një partner, atëherë mund të merrni dikë tuaj të veçantë këtë javë. Studentët do të duhet të punojnë shumë për provimet e ardhshme konkurruese për një rezultat të mirë. Mos u mbingarkoni për gjërat dhe përpiquni të mos stresoheni për gjërat.

Gaforrja

Këtë javë do të merrni një lajm të mirë përsa i përket punës. Bëni detyrën që ju është dhënë në mënyrë efikase. Duhet të monitoroni nga afër shpenzimet tuaja. Mendoni dy herë përpara se të flisni pasi një marrëveshje me të dashurit tuaj mund të pengojë marrëdhëniet tuaja.

Luani

Mbani në mend se nëse keni mundësi interesante për punë këtë javë, nuk duhet t’i ndiqni ato. Mos vononi punën që ju është dhënë dhe monitoroni marrëdhëniet tuaja me eprorët tuaj. Studentët që dëshirojnë të ndjekin arsimin e lartë jashtë shtetit gjithashtu do të kenë sukses. Sigurohuni që mos t’i huazoni para askujt në ditët në vijim. Do të jeni të mirë, të mençur për shëndetin. Do të duhet të kaloni pak kohë me të dashurin tuaj. Familja juaj gjithashtu do të qëndrojë afër.

Virgjëresha

Ju mund të shpërbleheni me një promovim këtë javë. Bëni gati çantat pasi mund të shkoni në një udhëtim pune jashtë vendit. Nuk do të përballeni me ndonjë çështje financiare këtë javë. Ndërsa do të mund të kaloni kohë me partnerin tuaj. Mos lejoni që egoja të ndërhyjë në marrëdhëniet tuaja. Vetëvlerësimi juaj do të jetë i lartë këtë javë.

Peshorja

Ngarkesa e punës dhe përgjegjësitë në zyrë mund të ju lënë të stresuar. Sigurohuni që të përgatiteni siç duhet për të gjitha takimet që merrni pjesë. Shmangni investimet e reja. Nëse jeni beqarë, dikush mund t’ju ​​shtrojë pyetjen këtë javë. Ju duhet të ruani harmoninë në marrëdhënien tuaj dhe të shmangni hedhjen e kunjave. Do të kaloni ca kohë të bukur me familjen tuaj. Kujdesuni për atë që hani.

Akrepi

Mos e humb qetësinë në punë. Nëse keni një biznes, atëherë ‘cilësi mbi sasi’ duhet të jetë motoja juaj. Mbani kontroll mbi shpenzimet tuaj. Përfshirja e një personi të tretë mund të krijojë keqkuptime midis jush dhe të dashurit tuaj. Ju duhet të siguroheni që marrëdhënia juaj të marrë përparësi. Ju gjithashtu duhet të kujdeseni mirë për shëndetin tuaj këtë javë.

Shigjetari

Edhe pse punoni shumë, mund të mos merrni rezultate. Kjo është një javë e mirë për t’u lidhur përsëri me miqtë tuaj. Kaloni kohë cilësore me familjen tuaj. Sidoqoftë, duhet të kontrolloni financat tuaja. Personat që vuajnë nga hipertensioni do të duhet të jenë shumë të kujdesshëm. Një klasë yoga mund të jetë e dobishme për ju. Merrni udhëzime nga mësuesit tuaj.

Bricjapi

Ndërsa merrni pjesë në takime të rëndësishme, duhet të qëndroni të përqendruar. Kjo do të jetë një javë e mirë për studentët. Por nëse po planifikoni të bëni një investim, atëherë duhet të mbani frerët. Partneri juaj mund të marrë hapin e madh dhe t’ju propozojë. Kini kujdes dhe mos grindeni me të dashurin tuaj.

Ujori

Ndikimet planetare janë të favorshme nëse planifikoni të zgjeroni biznesin tuaj. Tani është koha për të bërë investime por mos huazoni para. Nëse jeni në një lidhje, atëherë është koha perfekte për të hedhur hapin e madh. Ju duhet të kujdeseni për nevojat e partnerit tuaj. Shëndeti juaj do të përmirësohet këtë javë.

Peshqit

Do të bësh gjithçka me përkushtim. Mundësi të mira pune mund të vijnë në rrugën tuaj këtë javë. Nëse i keni dhënë para dikujt, mund t’i kërkoni prej tyre t’jua kthejnë. Do të ndjeni një lidhje të fortë mes jush dhe partnerit tuaj. Nëse po mendoni të martoheni tani është momenti i duhur. Ju gjithashtu duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj këtë javë. Bëni joga për të qëndruar të shëndetshëm./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: