Connect with Us

FOTOT- Ngjyra që do të bëjë namin në sezonin e ardhshëm/ Këto janë kombinimet më perfekte

Fashion

FOTOT- Ngjyra që do të bëjë namin në sezonin e ardhshëm/ Këto janë kombinimet më perfekte

Publikuar

-

Në të gjitha sfilatat e mëdha të modës në Milano, u prezantuan modele të ndryshme me ngjyra të ndryshme.

Pas të gjitha koleksioneve që u shfaqën në Milano, ngjyra jeshile ishte ajo që mori trofeun. Mund të themi se kjo është ngjyra e cila do të pushtojë sezonin e ardhshëm pranverë verë.

Mjafton të sjellim në mendje se fustani i famshëm i Jennifer Lopez nga Versace e vërteton se kjo ngjyrë do të bëjë namin në sezonin pranverë-verë 2020.

Për më tepër ne kemi përzgjedhur disa nga kombinimet më perfekte të kësaj ngjyre. Shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT-Evolucioni i lyerjes së flokëve dhe përdorimi i ngjyrave të ndezura

Publikuar

-

Nga

Për shekuj me radhë, boja e flokëve ka qenë thelbësore për të ndihmuar njerëzit të portretizojnë një imazh të caktuar për tu përshtatur me standardet e bukurisë së ditës ose për t’i zhdukur ato në mënyrë dramatike. Në Mesjetë në Evropë, lyerja e flokëve filloi të zhvendosej në një zakon kryesisht femëror. Ngjyrat e kuqe, […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Industria e modës i përgjigjet thirrjes për maska dhe pajisje mbrojtëse për të luftuar Covid-19

Publikuar

-

Nga

Me mbylljen e dyqaneve, dhe eventeve të ndryshme të modës pjesa më e madhe e shtëpive të modës po japin ndihmën e tyre për të luftuar coronavirusin. Tani, dizajnerët, etiketat luksoze dhe konglomeratet e modës janë të gjithë bashke për të ndihmuar në tejkalimin e mungesës së maskave dhe pajisjeve të tjera mbrojtëse personale (PPE) […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: