Connect with Us

Super ushqimi që bën mrekulli në shëndetin tonë/ Përfitimet e jashtëzakonshme të spirulinës

Shëndeti

Super ushqimi që bën mrekulli në shëndetin tonë/ Përfitimet e jashtëzakonshme të spirulinës

Publikuar

-

Në perëndim spirulina është një produkt ushqimor i ngrohtë, por mund të përdoret për të luftuar kequshqyerjen dhe fuqizuar fermerët në vendet në zhvillim.

Ndikuar nga obsesionet shëndetësore si super ushqim për të mposhtur viruse, për të parandaluar plakjen dhe madje për të larguar kancerin, spirulina mund të jetë në gjendje të luajë një rol tjetër, shumë më domethënës, si një mënyrë për të luftuar kequshqyerjen në vendet në zhvillim. A mundet që perëndimi ta konsiderojë si një shtesë shëndetësore luksoze një mjet jetësor në luftën kundër mos ushqimit?

Kontrasti është i ashpër, duke e bërë kërkimin tonë të vazhdueshëm perëndimor për nirvanën ushqyese në një kontekst të ashpër. Por, ndryshe nga super-ushqimet e tjera të tilla si quinoa dhe lëngu i arrës së kokosit , ka ende disa tregues që konsumi perëndimor i spirulinës është i dëmshëm për ata që e prodhojnë atë, në fakt, deri më tani është e kundërta.

Spirulina është një nga format më të vjetra të jetës në Tokë , e përbërë nga organizma njëqelizor që përdorin dritë, ngrohtësi, ujë dhe minerale për të prodhuar proteina, karbohidrate, vitamina dhe lëndë ushqyese të tjera jetësore. Bakteret ushqimore që rezultojnë janë një nga ushqimet më të përqendruara në tokë, vërehet se janë burime të shkëlqyera të të gjithë tetë aminoacideve thelbësore si dhe dhjetë nga dymbëdhjetë aminoacidet joessenciale, beta karoteni, mineralet si hekuri, dhe acidi gama-linoleik në mesin e të tjerët.

Për më tepër, algat blu-jeshile janë të pakta në yndyrë dhe natrium, rezistojnë ndotjes nga metale të rënda siç është plumbi kur kultivohen siç duhet, dhe janë të lehtë për tu tretur, ndryshe nga shumica e algave me një qelizë të cilat kanë një mur të fortë qelizor celulozë. Deri më tani, kështu superfood.

Këto cilësi ushqyese mbështesin shëndetin e përgjithshëm të mirë. Hulumtime të vazhdueshme janë duke u bërë gjithashtu për të hetuar nëse spirulina ofron një mënyrë jo-kirurgjikale për të luftuar sëmundje të tilla si kanceri oral dhe fibrozë e mëlçisë .

Një përfitim kryesor i spirulinës është përmbajtja e lartë e tij e proteinave. Ndërsa qasja në proteina me cilësi të mirë nuk është e vështirë për ata që jetojnë në perëndim, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për ata që jetojnë në varfëri në vendet në zhvillim.

10 përfitimet shëndetësore të spirulinës.

  1. Spirulina është jashtëzakonisht e lartë në shumë ushqyes

Spirulina është një organizëm që rritet si në det ashtu dhe në liqen. Është një lloj cianobaktere, i cili është një familje me mikrobe me një qelizë, të cilat shpesh quhen algat blu-jeshile. Ashtu si bimët, cianobakteret mund të prodhojnë energji nga rrezet e diellit përmes një procesi të quajtur fotosintezë.Spirulina u konsumua nga Aztekët e lashtë, por u bë përsëri i njohur kur NASA propozoi që ajo të mund të rritet në hapësirë për t’u përdorur nga astronautët (1). Një dozë standarde ditore e spirulinës është 1–3 gram, por doza deri në 10 gram në ditë janë përdorur në mënyrë efektive. Kjo algë e vogël është e mbushur me lëndë ushqyese. Një lugë e vetme (7 gram) pluhur i thatë i spirulinës përmban:

Proteina: 4 gram

Vitamina B1 (tiamina): 11% e ARN-së

Vitamina B2 (riboflavin): 15% e RDA

Vitamina B3 (niacina): 4% e RDA

Bakri: 21% e RDA

Hekuri: 11% e RDA

Përmban gjithashtu sasi të përshtatshme të magnezit, kaliumit dhe manganit dhe sasi të vogla të pothuajse çdo lëndë ushqyese tjetër që ju nevojitet. Për më tepër, e njëjta sasi mban vetëm 20 kalori dhe 1.7 gram karburant të tretshëm. Gram për gram, spirulina mund të jetë ushqimi i vetëm më ushqyes në planet. Një lugë gjelle (7 gram) spirulinë siguron një sasi të vogël yndyre – rreth 1 gram – duke përfshirë edhe acidet yndyrore omega-6 dhe omega-3 në një raport afërsisht 1.5-1.0. Cilësia e proteinës në spirulina konsiderohet e shkëlqyeshme – e krahasueshme me vezët. Ai i jep të gjitha aminoacidet thelbësore që ju nevojiten.Shpesh pretendohet se spirulina përmban vitaminë B12, por kjo është e rremë. Ka pseudovitamin B12, i cili nuk është treguar se është efektiv tek njerëzit.

 

  1. Karakteristikat e fuqishme antioksiduese dhe anti-inflamatore

Dëmtimi oksidativ mund të dëmtojë ADN-në dhe qelizat tuaja. Ky dëmtim mund të shkaktojë inflamacion kronik, i cili kontribuon në kancer dhe sëmundje të tjera. Spirulina është një burim fantastik i antioksidantëve, të cilët mund të mbrojnë kundër dëmtimit oksidues. Komponenti kryesor i tij aktiv quhet phycocyanin. Kjo substancë antioksiduese gjithashtu i jep spirulinës ngjyrën e saj unike blu-jeshile. Phycocyanin mund të luftojë radikalet e lira dhe të pengojë prodhimin e molekulave sinjalizuese inflamatore, duke siguruar efekte mbresëlënëse antioksiduese dhe anti-inflamatore.

 

  1. Mund të ulin nivelin e “keq” të LDL dhe Triglicerideve

Sëmundja e zemrës është shkaku kryesor i vdekjes në botë. Shumë faktorë rreziku janë të lidhur me një rrezik të rritur të sëmundjeve të zemrës. Siç rezulton, spirulina ndikon pozitivisht në shumë prej këtyre faktorëve. Për shembull, ai mund të ulë kolesterolin total, kolesterolin “LDL” të keq “dhe trigliceridet”, ndërsa rrit kolesterolin “të mirë” HDL.Në një studim te 25 njerëz me diabet të tipit 2, 2 gram spirulinë në ditë përmirësuan ndjeshëm këta shënues.Një studim tjetër tek njerëzit me kolesterol të lartë përcaktoi që 1 gram spirulinë në ditë uli trigliceridet me 16.3% dhe LDL “e keqe” me 10.1%.Disa studime të tjera kanë gjetur efekte të favorshme – megjithëse me doza më të larta prej 4,5–8 gram në ditë.

 

  1. Mbron kolesterolin “e keq” të LDL nga oksidimi

Strukturat yndyrore në trupin tuaj janë të ndjeshëm ndaj dëmtimit oksidues. Kjo njihet si peroksidimi i lipideve, një shtytës kryesor i shumë sëmundjeve serioze.Për shembull, një nga hapat kryesorë në zhvillimin e sëmundjeve të zemrës është oksidimi i kolesterolit “të keq” të LDL.Është interesante që antioksidantët në spirulinën duket se janë veçanërisht të efektshëm në zvogëlimin e peroksidimit të lipideve si te njerëzit ashtu edhe tek kafshët.Në një studim në 37 njerëz me diabet të tipit 2, 8 gram spirulina në ditë uli ndjeshëm shënuesit e dëmtimit oksidativ. Ai gjithashtu rriti nivelet e enzimave antioksiduese në gjak.

 

  1. Mund të ketë veti kundër kancerit

Disa prova sugjerojnë që spirulina ka veti antikancerogjene. Hulumtimi tek kafshët tregon që ai mund të zvogëlojë shfaqjen e kancerit dhe madhësinë e tumorit. Efektet e Spirulinës në kancerin oral, ose kancerin e gojës – janë studiuar veçanërisht mirë. Një studim ekzaminoi 87 njerëz nga India me lezione prekanceroze – të quajtura fibroza submukoze oral (OSMF) – në gojë. Në mesin e atyre që morën 1 gram spirulinë në ditë për një vit, 45% panë që lezionet e tyre të zhdukeshin – krahasuar me vetëm 7% në grupin e kontrollit.Kur këta njerëz ndaluan marrjen e spirulinës, pothuajse gjysma e tyre dëmtuan rizhvillimin në vitin e ardhshëm.Në një studim tjetër të 40 individëve me lezione OSMF, 1 gram spirolinë në ditë çoi në përmirësim më të madh në simptomat e OSMF sesa ilaçi Pentoxyfilline.

 

  1. Mund të zvogëlojë presionin e gjakut

Presioni i lartë i gjakut është një shtytës kryesor i shumë sëmundjeve serioze, duke përfshirë sulmet në zemër, goditjet dhe sëmundjet kronike të veshkave.Ndërsa 1 gram spirulinë është joefektive, një dozë prej 4,5 gramësh në ditë është treguar për të ulur presionin e gjakut tek individët me nivele normale.Kjo ulje mendohet se nxitet nga një prodhim i shtuar i oksidit nitrik, një molekulë sinjalizimi që ndihmon enët e gjakut të çlodhen dhe dilatohen.

 

  1. Përmirëson simptomat e rinitit alergjik

Rititi alergjik karakterizohet nga inflamacioni në rrugët tuaja të hundës. Ajo shkaktohet nga alergjen mjedisore, si poleni, flokët e kafshëve apo edhe pluhuri i grurit.

Spirulina është një trajtim alternativ popullor për simptomat e rinitit alergjik, dhe ka prova që mund të jetë efektive. Në një studim në 127 njerëz me rinitit alergjik, 2 gramë në ditë zvogëlojnë në mënyrë dramatike simptoma si rrjedhjen e hundës, teshtitjen, kongjestionin e hundës dhe kruajtjen.

 

  1. Mund të jetë efektive kundër anemisë

Ekzistojnë shumë forma të ndryshme të anemisë. Më e zakonshme karakterizohet nga një ulje e hemoglobinës ose qelizave të kuqe të gjakut në gjakun tuaj.Anemia është mjaft e zakonshme tek më të vjetër, duke çuar në ndjenja të zgjatura të dobësisë dhe lodhjes.Në një studim në 40 njerëz të moshuar me një histori anemie, shtojcat e spirulinës rritën përmbajtjen e hemoglobinës në qelizat e kuqe të gjakut dhe funksionin e përmirësuar imunitar.Mbani në mend se ky është vetëm një studim. Më shumë kërkime janë të nevojshme para se të bëhen rekomandime.

 

  1. Mund të përmirësojë forcën dhe qëndrueshmërinë e muskujve

Dëmtimi oksidativ i shkaktuar nga ushtrimet është një kontribues kryesor në lodhjen e muskujve. Disa ushqime bimore kanë veti antioksiduese që mund të ndihmojnë atletët dhe individët aktivë fizikisht të minimizojnë këtë dëm.Spirulina duket e dobishme, pasi disa studime treguan për forcimin e forcës së muskujve dhe qëndrueshmërinë.Në dy studime, spirulina rriti qëndrueshmërinë, duke rritur ndjeshëm kohën e nevojshme për njerëzit për t’u lodhur.

 

  1. Mund të ndihmojë kontrollin e sheqerit në gjak

Studimet për kafshët e lidhin spirulinën në uljen e ndjeshme të nivelit të sheqerit në gjak.Në disa raste, ajo ka tejkaluar ilaçet e diabetit popullor, përfshirë Metformin . Ekzistojnë gjithashtu disa prova që spirulina mund të jetë efektive tek njerëzit.Në një studim dy-mujor në 25 persona me diabet të tipit 2, 2 gram spirulinë në ditë çuan në një ulje mbresëlënëse të nivelit të sheqerit në gjak. HbA1c, një shënues për nivelet afatgjata të sheqerit në gjak, u ul nga 9% në 8%, që është thelbësor. Studimet vlerësojnë se një ulje prej 1% e këtij shënuesi mund të ulë rrezikun e vdekjes së lidhur me diabetin me 21%./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Siguron mbrojtje kundër kancerit të mushkërive/ Përzierja e këtyre dy produkteve ushqimore bën “mrekulli”

Publikuar

-

Nga

Ka shumë lloje të zakonshme të kancerit, e cila është quajtur ndryshe sëmundja e kohës sonë. Njëri prej tyre është kanceri i mushkërive. Një grup shkencëtarësh që hulumtonin temën zbuluan se ushqyerja me kos dhe fibra zvogëlon rrezikun e kancerit të mushkërive. Të ushqyerit ka një ndikim të madh në shëndetin e njeriut dhe ngrënia […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përfshihet në dietën e Hilary Clinton dhe Beyonce/ Ky është ushqimi më përfitime të mahnitshme shëndetësore

Publikuar

-

Nga

Kohët e fundit, disa erëza janë promovuar jozyrtarisht nga prodhimet e përditshme të kuzhinës dhe përfshihen tek ushqimet me shumë përfitime. Hillary Clinton thuhet se hante një spec djegës në ditë ndërsa ishte në gjurmët e fushatës në përpjekje për të shmangur sëmundjet. Shafran i Indisë, i cili është përdorur në Azi për mijëvjeçarë, kohët […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

10 ushqimet që ju nevojiten gjatë karantinës pa u shqetësuar për kilet e tepërta

Publikuar

-

Nga

Ndërsa nuk ka një ushqim me kalori zero, ka ushqime që mund t’i shijoni lirshëm pa pasur nevojë të shqetësoheni për paketimin e kileve. Sipas dietologut Dr. Lisa Young , këto ushqime përgjithësisht hyjnë në një nga dy kategoritë: pemë ose perime jo-niseshte. Young thotë se ka disa arsye pse nuk do të fitoni peshë […]

LEXO TE PLOTE