Connect with Us

Frikacakë dhe nervozë/ Këto janë shenjat më stresante të horoskopit

Kuriozitete

Frikacakë dhe nervozë/ Këto janë shenjat më stresante të horoskopit

Publikuar

-

Binjakët

Binjakët nervozohen kur kafshojnë më shumë sesa mund të përtypin, që është diçka që ata bëjnë gjatë gjithë kohës. Ata mërziten dhe nervozohen nese nuk bëjnë një punë të mirë ose se do ta zhgënjejnë dikë.Kur Binjakët janë me nerva, reagimi i parë janë të ecurat nëpër dhomë. Kjo i ndihmon të qartësojnë mendjen e tyre.

Virgjeresha

Kjo është për shkak të përsosmërisë natyrore të Virgjereshës që ata nervozohen. Ata duan që gjithçka të jetë e përsosur, kështu që ata i bëjnë shumë presion vetes se tyre dhe ata gjithmonë shqetësohen se nuk e kane bere mire ate gje.Kur është e stresuar, instikti i menjëhershëm e çon drejt organizimit. Kjo e ndihmon të ndihet sikur i ka gjërat më nën kontroll.

Peshqit

Peshqit janë shumë të ndjeshëm dhe kjo i vendos ato në avantazh kur janë në situata që nuk mund t’i kontrollojnë. Prirja e tyre natyrore është të ndihmojnë njerëzit, veçanërisht kur pyesin, edhe nëse ai person i ka mashtruar Peshqit më parë.Për të mos jetuar me situatën, Peshqit sajojnë një flluskë ëndrrash kur janë nervozë.

Peshorja

Ka shumë gjëra që e bëjnë Peshoren nervoze – a morën vendimin e duhur, a do të ketë një argument që Peshorja do të duhet të shpërthejë, apo dikush nuk i pëlqen ata?Peshoret, si shumica e njerëzve, nuk duan të bëjnë gjëra që nuk i pëlqejnë, por e dinë që duhet t’i bëjnë ato.Kur një Peshore është nervoze ose jo rehat, zgjedh shakatë për të shmangur situatën ose për të mos e marrë atë shumë seriozisht.

Gaforrja

Gaforreve nuk u pëlqen të dështojnë dhe nëse ka mundësi të bëjë diçka që ata të dështojnë, ata nervozohen.Ata mund të shqetësohen shumë për njerëzit dhe motivet e tyre, kështu që njerëzit e rinj dhe rrethanat e reja mund t’i bëjnë ata të ndjehen nervoz.Është shumë e thjeshtë për një Gaforre të mendoj më të keqen kur është e stresuar. Mund t’i vijnë ndërmend gjithë alternativat më të frikshme që ekzistojnë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: