Connect with Us

Ish marinsi hyn në librin e rekordit botëror Guinness/ 62-vjeçari qëndron më shumë se 8 orë në pozicionin “Plank”

Kuriozitete

Ish marinsi hyn në librin e rekordit botëror Guinness/ 62-vjeçari qëndron më shumë se 8 orë në pozicionin “Plank”

Publikuar

-

George Hood është 62 vjeçari i cili ka vendosur një rekord të ri Guinness si njeriu që ka qëndruar për  më shumë se 8 orë në pozicionin Plank ( një ushtrim që kryhet në palestër i cili ndihmon për muskujt e këmbëve, krahëve dhe barkut.)

Më 15 shkurt, Hood qëndroi në këtë pozicion përreth 8 orë, 15 minuta dhe 15 sekonda, të cilën Guinness World Records konfirmoi se ishte rekordi i ri.

Rekordi i femrave aktualisht mbahet nga Dana Gloëacka nga Kanada, qëndroi me të gjithë trupin pezull për 4 orë, 19 minuta dhe 55 sekonda vitin e kaluar, sipas Guinness World Records.

Hood, një ish-agjent special i mbikëqyrjes së Administratës së Detyrimit të Drogës në SHBA, ka thyer rekordin ndërsa në vitin 2011 kur ai e mbajti atë për 1 orë e 20 minuta.

Ai stërvitej çdo ditë mesatarisht 7 orë për 18 muaj që çuan deri në ditën e madhe.

Në total, Hood bëri rreth 2.100 orë stërvitje për qëndruar në këtë pozicion për t’u përgatitur për ngjarjen, sipas Guinness World Records./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: