Connect with Us

Java e modës në Milano/ Nga ngjyrat tek stilimet, ja çfarë duhet të vishni sezonin e ardhshëm

Fashion

Java e modës në Milano/ Nga ngjyrat tek stilimet, ja çfarë duhet të vishni sezonin e ardhshëm

Publikuar

-

Jemi në fund të Muajit të Modës, kur të gjithë projektuesit kanë treguar koleksionet e tyre të ardhshme në New York, London, Paris, Milano, Kopenhagen, dhe më gjerë. Tendencat më të reja të modës, ngjyrat, stilimet është gjithçka që ju duhet për sezonin e ardhshëm.

Është shumë e rëndësishme që të marrim gjithnjë atë që na duhet dhe që është në trend, ndaj ky është momenti që duhet të mbani shënime.

Nga fustanet me tyl, rruaza e deri tek veshjet më të ftohta këto janë veshjet që do të jenë në modë sezonin që vjen.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT-Evolucioni i lyerjes së flokëve dhe përdorimi i ngjyrave të ndezura

Publikuar

-

Nga

Për shekuj me radhë, boja e flokëve ka qenë thelbësore për të ndihmuar njerëzit të portretizojnë një imazh të caktuar për tu përshtatur me standardet e bukurisë së ditës ose për t’i zhdukur ato në mënyrë dramatike. Në Mesjetë në Evropë, lyerja e flokëve filloi të zhvendosej në një zakon kryesisht femëror. Ngjyrat e kuqe, […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Industria e modës i përgjigjet thirrjes për maska dhe pajisje mbrojtëse për të luftuar Covid-19

Publikuar

-

Nga

Me mbylljen e dyqaneve, dhe eventeve të ndryshme të modës pjesa më e madhe e shtëpive të modës po japin ndihmën e tyre për të luftuar coronavirusin. Tani, dizajnerët, etiketat luksoze dhe konglomeratet e modës janë të gjithë bashke për të ndihmuar në tejkalimin e mungesës së maskave dhe pajisjeve të tjera mbrojtëse personale (PPE) […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: