Connect with Us

Të lindur për të udhëhequr/ Këto shenja të horoskopit triumfojnë në çdo fushë

Kuriozitete

Të lindur për të udhëhequr/ Këto shenja të horoskopit triumfojnë në çdo fushë

Publikuar

-

Dashi

Dashi është shenja e parë e zodiakut dhe i pëlqen të jetë e para dhe më e mira në gjithçka që bën. Kjo shenjë kardinale e zjarrit e merr konkurrencën shumë seriozisht. Dashi, Gaforrja dhe Peshorja janë shenjat e vetme që hapin një sezon të ri. Kjo është arsyeja pse Dashi lulëzon në përcaktimin e tendencave, duke bërë deklarata të guximshme dhe duke pranuar sfida të vështira.

Luani

Luani drejtohet nga Dielli, i cili është qendra e sistemit tonë diellor. Kështu, ata që lindin nën këtë shenjë  zjarri lulëzojnë kur mund të shprehen në mënyrë krijuese dhe ekstravagante. Karizmatikë dhe argëtues, ata kanë një anë fëminore që i bën ata veçanërisht tërheqës dhe joshës.

Pavarësisht nëse ata po shkëlqejnë në skenë me një solo të fuqishme vallëzimi ose do të shëtisin krenarisht në drejtimin e rrugës, Luani lulëzon më tej kur ështe në qendër të vëmendjes.

Bricjapi

Bricjapët janë të pajisur me inteligjencë të madhe dhe posedojnë një dhuratë të natyrshme për udhëheqje. Kjo shenjë mund të duket e ftohtë dhe e pafalshme, por është për shkak se ai ka një projekt në mendje. Duke qenë e qeverisur nga Saturni, Bricjapi është shumë këmbëngulës dhe nuk do të ndalet në asgjë për të arritur qëllimet e tij të shumta.Eshtë pikërisht kjo arsye që Bricjapët janë gjithashtu të apasionuar pas karrierës dhe reputacionit të tyre në botë.

Ujori

Ujorët janë qenie të rralla. Të shkëputur emocionalisht dhe megjithatë tepër të trazuar, ata që lindën nën këtë shenjë ajri jetojnë për rebelim. Planeti i tyre qeverisës, Urani, planeti i kaosit, rebelimit dhe ndryshimeve të papritura, ka frymëzimin e tyre të egër, natyrën e tyre rebele dhe personalitetin e tyre eksentrik. Ujori nuk mund të ndihmojë por të kënaqet duke i bërë njerëzit të reagojnë, veçanërisht kur bëhet fjalë për një çështje sociale ose politike. Ai vazhdimisht përpiqet për të drejtat e tij individuale dhe mbron bindjet e tij./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: