Connect with Us

VIDEO- Nuk gjeni dot maskë për Koronavirusin?/ Ja si ta krijoni në shtëpitë tuaja për vetëm 3 sekonda

Kuriozitete

VIDEO- Nuk gjeni dot maskë për Koronavirusin?/ Ja si ta krijoni në shtëpitë tuaja për vetëm 3 sekonda

Publikuar

-

Koronavirusi është përhapur në shumë vende të botës dhe vijon të shënojë viktima. Ndërsa jemi përballë këtij virusi, njerëzit janë në panik dhe pë shkak të mungesës dhe të maskave.

Por edhe kjo e ka një zgjidhje. Në vidoen e mëposhtme tregon një mënyrë shumë të thjeshtë se si të krijoni një maskë në pak sekonda, jo vetëm për rastin e koronavirusit por edhe thjesht të një gripi të thjeshtë.

Në fillim të videos tregohet shumë qartë se si mund ta bëni vetë në kushte shtëpiake./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: