Connect with Us

Adhurojnë të jenë të lirë/ Faktet që duhet të dini rreth shenjës së Shigjetarit

Kuriozitete

Adhurojnë të jenë të lirë/ Faktet që duhet të dini rreth shenjës së Shigjetarit

Publikuar

-

Shigjetari ka aftësi të mëdha komunikimi

Shigjetari ka një sens shumë të mirë humori dhe ka tendencën të jetë shumë ekstrovert.Të dyja këto i kanë bërë ata të jenë shumë të ngjashëm.

Kurioziteti i tyre dhe këndvështrim filozofik i jetës i bëjnë tepër interesant për të folur dhe natyra e tyre optimiste i bën të gjithë që ta duan.

Shqetësohet pothuajse për gjithçka.

Shigjetarët nuk pëlqejnë të kufizohen. Në të vërtetë e kundërta! Ata kanë tendencë të vlerësojnë gjëra të tilla si udhëtimi, të qenit jashtë (preferohet, në një vend tjetër nga sa kanë qenë më parë), dhe të kalojnë në përvojën tjetër të madhe në jetën e tyre.

Natyra kurioze dhe energjike e Shigjetarit ka tendencë të nënkuptojë që nëse kjo shenjë është në një vend për një kohë të gjatë, ata do të bëhen shumë të shqetësuar mjaft shpejt. Energjia e lartë do të thotë që të qëndrosh ende shumë gjatë është kufiri i kufirit.

Vlerësojnë shumë lirinë e tyre

Ata janë të dashuruar me lirinë dhe kanë tendencën të bëjnë atë që duan gjithmonë. Ata preferojnë më së shumti të jetojnë vetëm dhe nuk u pëlqen të kufizohen./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: