Connect with Us

Java e modës në Paris/ Njerëzit në shfaqje mes shqetësimit të koronavirusit

Fashion

Java e modës në Paris/ Njerëzit në shfaqje mes shqetësimit të koronavirusit

Publikuar

-

Një shfaqje në Javën e Modës në Paris dëshmoi të ishte pa dashje në kohë pasi modelet vishnin një sërë veshjesh të kompletuara me maska në fytyrë që përshtateshin me veshjen.

Veshjet u treguan në fillim të kësaj jave nga stilistja franceze Marine Serre. Shfaqja u zhvillua mes shqetësimit për shpërthimin e koronavirus, i cili bëri që tregjet të bien në të gjithë botën. Por koleksioni i Serre ishte dizajnuar para shpërthimit, dhe ajo ka përdorur më parë maskat në koleksionet e saj. Një sfilatë të tillë ajo e ka realizuar në shtator ku modelet sfiluan me një vello mbi fytyrë.

Maska që përdor Serre janë përshkruar më parë nga shtëpia e saj e modës si “maska ​​kundër ndotjes”. 28-vjeçarja është vlerësuar në shtypin e modës për prakticitetin e shumë prej modeleve të saj. “Energjia e Serre ka dinamizuar industrinë e modës”, tha Vogue vitin e kaluar. “Veshjet e saj hibride, secila një koktej radikal me referenca të njëpasnjëshme shekullore, praktikime utilitare, plus një stendë sportive, nuk janë kurrë aq të komplikuara sa të humbasin shenjën bashkëkohore.” Në vitrinën e saj këtë javë, Serre tregoi gjithashtu një gamë të veshjeve që shkuan më tej sesa fytyrat në fytyrat e modeleve të errëta.

Por përveç modeleve që shfaqeshin si pjesë e shfaqjeve të Javës së Modës në Paris, edhe pjesëmarrësit që ishin në këtë event kishin maska.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

FOTOT-Evolucioni i lyerjes së flokëve dhe përdorimi i ngjyrave të ndezura

Publikuar

-

Nga

Për shekuj me radhë, boja e flokëve ka qenë thelbësore për të ndihmuar njerëzit të portretizojnë një imazh të caktuar për tu përshtatur me standardet e bukurisë së ditës ose për t’i zhdukur ato në mënyrë dramatike. Në Mesjetë në Evropë, lyerja e flokëve filloi të zhvendosej në një zakon kryesisht femëror. Ngjyrat e kuqe, […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Industria e modës i përgjigjet thirrjes për maska dhe pajisje mbrojtëse për të luftuar Covid-19

Publikuar

-

Nga

Me mbylljen e dyqaneve, dhe eventeve të ndryshme të modës pjesa më e madhe e shtëpive të modës po japin ndihmën e tyre për të luftuar coronavirusin. Tani, dizajnerët, etiketat luksoze dhe konglomeratet e modës janë të gjithë bashke për të ndihmuar në tejkalimin e mungesës së maskave dhe pajisjeve të tjera mbrojtëse personale (PPE) […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: