Connect with Us

Nga fëmijëria tek fillimet e karrierës/ Këngëtarja shqiptare rrëfen për vështirësitë dhe pasionin e saj për muzikën

Showbizz

Nga fëmijëria tek fillimet e karrierës/ Këngëtarja shqiptare rrëfen për vështirësitë dhe pasionin e saj për muzikën

Publikuar

-

Këngëtarja Juliana Pasha është një nga artistet që më së shumti është vlerësuar për vokalin e saj të fuqishëm dhe të mrekullueshëm.

Ajo i ka dhuruar shumë këngë të bukura publikut shqiptar, i cili e përcjell edhe në ditët e sotme.

E ftuar në emisionin Rudina, ajo ka treguar shumë detaje për fëmijërinë dfhe fillimet e saj në muzikë. E pyetur se si ka qenë fëmijëria e saj ajo është shprehur:

“Shumë e bukur. Kam shumë nostalgji. Kam qenë një fëmijë çapkën, më shumë djalë se vajzë. Kam qenë shumë fëmijë aktiv. Duket se nuk e kam humbur atë buzëqeshje. Kam qenë 14 vjeç kur jam larguar nga Burreli, vendi ku unë kam lindur dhe kam  kaluar vitet e para të jetës time. Aty kam nisur këngën, kam mësuar të luajë mandolinën. Fëmijëria ka qenë e plotësuar.

Një nga gjërat që bënim atëherë është se kur shihnim këngët e festivalit uleshim familajrisht dhe të nesërmen dilja në lagje, kam patur një bllok ku bëja programin dhe filloja prezantoja dhe këndoja. Organizoja një mini festival pas festivalit.

Që në atë kohë kam patur pasion këngën. Nuk kam menduar për asgjë tjetër përveçse muzikës.

Dalja e parë në festival ka qenë shumë e vështirë. Që të ngjiteshe në skeën duhet të kaloje disa etapa. Përballja me orkestrën e madhe ishte shumë e vështirë. Fakti që shikoje artistët big që i kishim parë vetëm në televizion ishte shumë e madhe me artistë, Irma, Ardit Gjebrea, Rovena Dilo e shumë të tjerë.

Pjesa më e vështirë kanë qenë provat pasi mund të bënim vetëm një provë ndërsa sot për të rinjtë është shumë e thjeshtë të ngjiten njësoj me këngëtarët Big”.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: