Connect with Us

Siguria e Meghan dhe Harryt/ Kanadja heq dorë nga ruajtja e çiftit

Showbizz

Siguria e Meghan dhe Harryt/ Kanadja heq dorë nga ruajtja e çiftit

Publikuar

-

Qeveria kanadeze ka konfirmuar se nuk do të ketë më përgjegjësi për sigurinë fizike të Meghan Markle dhe Princ Harryt. Marrëveshja pritet të mbyllet në fund të Marsit ndërkohë që dhe urdhri të zbatohet në muajin Prill.

Sipas CNN, policia kanadeze është marrë me sigurinë e çiftit duke paguar detyrimin financiar por nga 31 Marsi kjo marrëveshje nuk do të jetë më.

“Duka dhe Dukesha aktualisht njihen si Persona të Mbrojtur Ndërkombëtarë dhe Kanadaja ka një detyrim ligjor të ofrojë ndihmë sigurie. Por mbrojtja nuk do të ofrohet më në javët në vijim, në përputhje me ndryshimin e statusit të çiftit”, thuhet në deklaratën e lëshuar nga Zyra Kanadeze e Ministrit të Sigurisë Publike.

Vendimi i çiftit për tu tërhequr nga titujt mbretërorë solli debate të shumta në familjen mbretërore. Harry aktualisht ndodhet në Mbretërinë e Bashkuar, duke kryer angazhimet e tij të fundit si pjesë e familjes mbretërore, kurse Meghan do t’i bashkohet më vonë.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: