Connect with Us

VIDEO që nuk duhet ta humbisni / Doktoresha tregon hap pas hapi si duhet të kujdeseni për higjenën personale

Kuriozitete

VIDEO që nuk duhet ta humbisni / Doktoresha tregon hap pas hapi si duhet të kujdeseni për higjenën personale

Publikuar

-

Coronavirusi është përhapur në më shumë se 30 vetë. Virusi mund të përhapet nga një person në tjetrin dhe zyrtarët rekomandojnë hapa të thjeshtë për të mos u infektuar.

Dr Adele McCormick nga Universiteti i Ëestminster demonstroi se si përhapen mikrobet dhe cilat janë metodat më të mira për të shmangur kapjen e një virusi.

Mikrobet janë përhapur rreth mollëzave të gishtave dhe sipër duarve.Teksa prekni me duart me mikrobe hundën, gojën dhe sytë atëherë do të infektoheni.

Në videon e mëposhtme ju do të shihni hap pas hapi se si duhet të kujdeseni për higjenën personale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: