Connect with Us

Familja dhe Karriera/ Këto shenja të horoskopit do të jenë më fatlumet për muajin Mars

Kuriozitete

Familja dhe Karriera/ Këto shenja të horoskopit do të jenë më fatlumet për muajin Mars

Publikuar

-

Mërkuri vazhdon lëvizjen e tij retrograde deri më 10 Mars, dhe mund të na bëjë mjaft emocionues, në situata që nuk kërkojnë emocione, mund të na bëjë të ndjeshëm ndaj fjalëve të njerëzve të tjerë, dhe krijon zhgënjim, konfuzion, frikë të pajustifikuar dhe ankth.

Saturni hyn në Ujori më 22 mars, pas tre vjetësh në Bricjap. Saturni është këtu për të na mësuar shumë gjëra rreth përpjekjes së kërkuar për rritjen tonë, për rëndësinë e bërjes së kësaj përpjekje pa pritur shpërblime. Më 20 Mars, Dielli hyn në Dashi dhe fillon ekuinoksin pranveror, i cili mund të sjellë surpriza financiare. Nëse ndjeni se gjërat dalin jashtë kontrollit tuaj, do të keni gjithashtu stabilitetin që ju nevojitet. Do të gjeni zgjidhje për të gjitha problemet që lidhen me ju.

Dashi

Zona juaj e miqve do të jetë në qendër të vëmendjes këtë muaj. Ndryshimet e planeve të bëra me aktivitete të lidhura me miqtë mund të shfaqen nga askund. Dëshira e fortë për të bërë një udhëtim larg mund të bëhej realitet nëse mund ta ekuilibronit këtë me përgjegjësitë tuaja personale. Shqetësimet nuk do ju marrin askund gjatë këtij muaji ndërsa përpiqeni të zini veten ndërmjet përvojave të kaluara dhe asaj që po sjell e ardhmja.

Demi

Shenja kryesore për ju këtë muaj është në fushën tuaj të karrierës, promovimin dhe drejtimin e ri në jetë, shpërblimi monetar nga partneriteti ose trashëgimia. Do të keni mundësi të merrni të ardhura nga burime të jashtme. Harmonia është e pranishme, kështu që shikoni situatën në një mënyrë optimiste, përkundër rrethanave të paqarta që mund të jenë shqetësuese për ju. Kërkoni sqarime. Një mik apo i njohur mund të jetë bartësi i shumë lajmeve që mund t’ju ndihmojnë për të zgjidhur këtë konfuzion.

Binjakët

Natyra juaj bujare mund të merret për dobësi dhe kjo ndoshta mund t’ju shkaktojë shqetësime pasi një çështje e parave mund të jetë shumë e paqartë. Gjeni gjithçka para se të vendosni dorën në xhep. Ju keni shumë për të mësuar në lidhje me vlerat tuaja të përbashkëta dhe emocionet mund të jenë në këtë mënyrë; mos u nxitoni në asgjë pasi natyra juaj mund t’ju tradhtojë.

Gaforrja

Ndryshimet e ngadalta në zonën tuaj të punës mund të nxisin problemet me paratë. Zona juaj e punës duket se është e rrethuar nga ngjarje shumë harmonike dhe ndjenja juaj e përgjegjësisë është një nga pikat tuaja kyçe. Rrethanat sfiduese në punë do të duhet të diskutohen në mënyrë që të mund të arrini një mirëkuptim dhe kompromis më të mirë.

Luani

Qendra e vëmendjes këtë muaj është në fushën tuaj të martesës dhe partneritetit, zhvillime befasuese që vijnë nga larg mund të ndodhin në këtë fushë. Dikush që kishte qenë rreth jush në një mënyrë shumë të qetë mund të vinte në jetën tuaj, kjo mund t’ju shkaktojë agjitacion pasi mësimet dhe përgjegjësitë janë shumë të pranishme. Në gjysmën e dytë të muajit, ju mund të keni ndryshime në vendin tuaj të punës që mund të zgjidhen në një mënyrë shumë miqësore. Fokusi juaj këtë muaj është te puna, marrëdhëniet.

Virgjëresha

Zhvillimet e papritura në punë mund t’ju bëjnë të ndryshoni mendimin tuaj shumë shpejt disa herë. Pasiguria e lidhur me mundësinë e një ndërmarrje fitimprurëse do të kërkojë negociata. Harmonia duhet të mbizotërojë në pjesën e përparme të shtëpisë tuaj dhe nevoja për të qenë të kujdesshëm për çështje të përbashkëta financiare. Kjo mund t’ju shkaktojë disa preokupime të pasqyruara si një përvojë mësimore e lidhur me ndjenjën tuaj të përgjegjësisë.

Peshorja

Aktivitetet shoqërore janë në qendër të vëmendjes për ju këtë muaj. Mund të paraqitet një mundësi për të bërë një udhëtim të shkurtër. Kjo mund të vijë tek ju në një mënyrë të papritur, përgjegjësia me bashkëshortin ose partnerin do të duhet të punohet përpara se të mund të bëni këtë udhëtim; kjo mund të realizohet pas datës 15 të këtij muaji.

Mund të shfaqet mundësia për të përmirësuar një situatë në një përvojë të kaluar, pasi linjat e komunikimit janë të hapura në një mënyrë shumë harmonike.  Sipas horoskopit tuaj, viti 2020 sjell përfitim në kontakte dhe aleanca të reja.

Akrepi

Çështjet e shtëpisë suaj janë shumë në qendër të vëmendjes këtë muaj, kjo lidhet shumë mirë me të gjitha ndryshimet shumë të ngadalta që kanë ndodhur në lidhje me burimet tuaja personale. Bisedimet për ndryshimet e mundshme të vendbanimit mund të jenë të pranishme. Një mundësi në punë për të rritur të ardhurat tuaja mund të jetë në rrugën tuaj këtë muaj.

Shigjetari

Shenja kryesore për ju këtë muaj është në fushën tuaj të komunikimit. Lajmet e papritura të lidhura me një investim të vjetër mund të vijnë tek ju që mund të nxisin një vendim nga ana juaj.

Bricjapi

Do të bëni shpenzime në lidhje me shtëpinë tuaj dhe duke marrë vendime shumë të shpejta për të cilat mund të pendoheni. Një ritëm më i ngadaltë në të menduarit në çdo situatë do të jetë kursi më i mirë. Të gjithë meritojnë pushim tani e më pas. Problemi i vetëm, Bricjapi, është se mund të vazhdoni të jetoni në rutinë.

Ujori

Ky muaj mund t’ju sjellë një ritëm të shpejtë lidhur me miqtë tuaj. Ju mund të takoni njerëz të rinj por kini kujdes nga disa informacione të gabuara që mund të burojnë nga kjo.

Mund të ndiheni disi sa të hutuar për rolin tuaj në të kaluarën dhe çfarë pritet nga ju në të tashmen; Komunikimi mund të jenë shumë ndriçues për ju.

Peshqit

Konfuzioni për përvojat e kaluara mund të reflektohet në të ardhurat dhe vlerat tuaja personale dhe kjo do të duhet të pajtohet gjatë gjithë ndihmës nga burimet tuaja të përbashkëta dhe të partnerit tuaj. Kjo gjithashtu mund të sjellë mësime të vështira për ju dhe disa shqetësime përkundër mundësive për të përmirësuar zonën tuaj të parave. Ndjenja e përgjegjësisë mund të zbutet disi, pasi mund të përpiqeni të mos jeni aq të vështirë për veten tuaj. Ju mund të jeni duke entuziazmuar për të bërë disa aktivitete sociale dhe argëtuese.

Fatlumët e këtij muaji do të jenë Demi dhe Bricjapi.

Demi dhe Bricjapi mendojnë për paratë, dhe ata duan një strategji më të mirë financiare, sepse të gjithë mbingarkohen kohët e fundit. Ata do ta marrin atë, dhe madje edhe më shumë. Ata mund të marrin dhurata të papritura financiare ose trashëgimi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: