Connect with Us

Duket si një skenë e Frozen/ Shtëpitë mbulohen nga akulli

Kuriozitete

Duket si një skenë e Frozen/ Shtëpitë mbulohen nga akulli

Publikuar

-

Një stuhi e fuqishme ka shndërruar një lagje në New York në një skenë si tek Frozen. Të gjitha shtëpita janë mbuluar nga akulli. Banorët e shtëpive buzë liqenit Erie në Nju Jork kaluan një makth të vërtetë këtë fundjavë, pasi shtëpitë e tyre u mbuluan nga një shtresë e trashë akulli.Erërat e forta dhe dallgët e përplasura kanë krijuar akullin duke i detyruar banorët të largohen.

Fotografitë nga Hamburg tregojnë qytetin që tani ngjan me një skenë nga filmi Disney  Frozen , me të gjitha detajet rreth dyerve, dritareve dhe çative të riprodhuara në mënyrë të përsosur në fletë akulli.

“Duket e pabesueshme, sikur nuk është e vërtetë. Brenda shtëpisë sime është errësirë totale dhe kjo është pak e frikshme”- tha një banor për CNN./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: