Connect with Us

12 shtëpitë e astrologjisë/ Zbuloni kuptimin e secilës prej tyre

Kuriozitete

12 shtëpitë e astrologjisë/ Zbuloni kuptimin e secilës prej tyre

Publikuar

-

Në astrologji, ka 12 shtëpi dhe secila përfaqëson çështje të rëndësishme si paratë, shëndeti, marrëdhëniet me njerëzit etj.

Shtëpia e parë përcakton karakterin  tuaj

Shtëpia e dytë është e lidhur me financat, pronat dhe sendet materiale.

Shtëpia e tretë është e lidhur me aftësitë tuaja për të komunikuar dhe marrëdhëniet e ngushta.

Shtëpia e katërt simbolizon familjen dhe shtëpinë.

Shtëpia e pestë simbolizon krijimtarinë, romancën, besimin, fëmijët.

Shtëpia e gjashtë korrespondon me shëndetin dhe jetën e përditshme.

Shtëpia e shtatë prezanton konceptin e prespektivës.

Shtëpia e tetë është fusha e seksit vdekjes dhe transformimi.

Shtëpia e nëntë simbolizon udhëtimin, filozofia dhe arsimi.

Shtëpia e dhjetë korrespondon me qëllimet, arritjet dhe karriera.

Shtëpia e e njëmbëdhjetë simbolizon lidhjet socio-emocionale (bamirësi për shembull).

Shtëpia e dymbëdhjetë i përket shëndetit mendor dhe shpirtëror, përvojat./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: