Connect with Us

Roli i modës në një kohë krize/ Koleksionet më të mira të Javës së modës në Paris

Fashion

Roli i modës në një kohë krize/ Koleksionet më të mira të Javës së modës në Paris

Publikuar

-

Cili është roli i modës në një kohë krize? Megjithëse këto koleksione ishin tashmë në zhvillim kur koronavirusi u bë një kërcënim global për shëndetin, projektuesit e Parisit nuk kishin asnjë mungesë mendimesh. Kenneth Ize, një i porsaardhur nga Nigeria dhe një finalist në Vmimin LVMH të vitit të kaluar, shkoi me një optimizëm dhe gëzim të pakursyer dhe një supermodel më afër në formën e Naomi Campbell.

Moda dhe Kohëzgjatja formuan më shumë sesa koleksionin e Nicolas Ghesquière për Louis Vuitton, e cila po sponsorizon ekzaminimin e muzeut për 150 vjet të modës. Në Loeëe, Jonathan Anderson ngriti forma nga e kaluara për të çelur veshjet si të papritura ashtu edhe të reja, ndërsa Julien Dossena ngjalli shembuj të egërsisë femërore ndër shekuj në daljen e tij të fuqishme Paco Rabanne. Këta janë disenjatorë që nuk kanë frikë të testojnë veten e tyre dhe të ndërmarrin rreziqe. Sidomos në një kohë krize, e ardhmja e modës varet nga talentet si e tyre.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT- Modelja e famshme nuk ndalet/ Shfaqet më seksi se kurrë me bikini

Publikuar

-

Nga

Modelja e famshme Emily Ratajkowksi ka ndezur rrjetin teksa ka pozuar me rroba banjo duke treguar edhe një herë linjat e saj perfekte. Modelja ka publikuar këtë veshje që është pjesë e koleksionit më të ri të saj dhe duket tejet seksi teksa i reklamon ato. Bukuroshja duket se ka gati linjën e saj të […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Sfida më e re që po “pushton” Instagramin/ Si të ktheni jastëkun në fustan

Publikuar

-

Nga

Personazhet e njohur dhe kryesisht bloggeret kanë realizuar sfidën më të fundit të ‘Instagram-it’. Angelina Kotorri, Sarah Berisha janë disa nga bloggeret që e “përqafuan” menjëherë këtë sfidë. Të “veshësh” jastëkun e gjumit me një rrip në mes dhe çantën në krahë, është trendi më i fundit në rrjetet sociale. Me jastëkët shumëngjyrësh, gotat e […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: