Connect with Us

Thyejnë çdo kufij/ Shenjat më kokëforta të horoskopit

Kuriozitete

Thyejnë çdo kufij/ Shenjat më kokëforta të horoskopit

Publikuar

-

Luani

Luani i thyen shumë shpesh kufijtë pasi besojnë që po bëjnë më të mirën për personin tjetër. Ata kanë tendencë të kenë një personalitet të fortë dhe mund të jenë jashtëzakonisht kokëfortë. Kur një Leo nuk respekton një kufi, ata besojnë se meqë motivet e tyre ishin të mira, me kalimin e kohës shkeljet e tyre do të falen.

Dashi

Dashi nuk respekton kufijtë sepse janë të padurueshëm dhe impulsivë, kështu që nëse ata marrin një ide për të bërë diçka, do të shkojnë përpara dhe ta bëjnë atë. Nëse ka pasoja negative, ata do të merren me to më vonë. Dashi ka tendencë të injorojë kufijtë kur janë në mes të një konfrontimi. Ata mund të jenë kokëfortë dhe arrogantë, të dyja këto bëjnë që ata të mosrespektojnë kufijtë dhe të shkaktojnë konflikt.

Akrepi

Meqenëse Akrepat janë jashtëzakonisht pasionantë dhe intensivë, ato shpesh kanë marrëdhënie që janë të vështira ose dramatike. Ndërsa mund të duken të vështira, Akrepat dëmtohen po aq sa secili nga trajtimi negativ i perceptuar. Kur Akrepi po reaktiv, ata mund të injorojnë kufijtë emocional, fizik dhe mendor. Ata jo gjithmonë luftojnë të ndershëm kur bëhen xhelozë ose emocionues dhe mund të jenë pasivë-agresivë ose manipulues për të marrë atë që dëshirojnë.

Shigjetari

Shigjetarët kanë tendencë të jenë shumë të sigurt dhe disi të përqendruar në vetvete. Ata nuk i respektojnë kufijtë duke e tepruar dhe duke marrë përsipër një bisedë. Ata janë të sinqertë, por jo gjithmonë në kohën e duhur ose për kohën e duhur. Ata do t’u tregojnë njerëzve gjithçka rreth jetës së tyre, edhe kur nuk janë pyetur. Ata do të bëjnë presion për atë që duan mbi nevojat e dikujt tjetër. Këta individë nuk e dinë që janë duke mosrespektuar kur i shtyjnë njerëzit të bëjnë gjëra që nuk duan të bëjnë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

FOTO- Oficeri i policisë gjen mënyrën e duhur për të përcjellë mesazhin “ Qëndro në shtëpi”

Publikuar

-

Nga

Ndërsa India po zbaton urdhrin e bllokimit të vendit për shkak të pandemisë globale, një oficer policie ka gjetur një mënyrë krijuese për të përcjellë mesazhin tek njerëzit që duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rajesh Babu, një inspektor policie në qytetin jugor të Chennai, ka vendosur një helmetë me formën e koronavirust të ndërtuar posaçërisht […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të përdorim mediat sociale në mënyrë pozitive gjatë pandemisë globale dhe vetë-izolimit

Publikuar

-

Nga

Në një kohë si kjo, media sociale mund të bëhet një shpatë me dy tehe. Nga njëra anë, ajo mund të jetë një burim jetësor i lidhjes, shkëmbimit të informacionit dhe bashkëveprimit shoqëror – e cila është më e rëndësishme se kurrë tani që shumica e ndërveprimeve tona fizike me miqtë dhe familjen tonë janë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Sapuni, “arma” më e fortë kundër Coronavirus

Publikuar

-

Nga

Një nga këshillat kryesore në luftën kundër koronavirusit, përpos karantinës në shtëpi, është larja e shpeshtë e duarve me ujë dhe sapun. Mjekët dhe hulumtuesit jo vetëm mendojnë se kjo nuk është thjesht një masë higjienike bazike, por që kemi të bëjmë me një nga armët më efektive jo vetëm kundër koronavirusit, por edhe ndaj […]

LEXO TE PLOTE