Connect with Us

Thyejnë çdo kufij/ Shenjat më kokëforta të horoskopit

Kuriozitete

Thyejnë çdo kufij/ Shenjat më kokëforta të horoskopit

Publikuar

-

Luani

Luani i thyen shumë shpesh kufijtë pasi besojnë që po bëjnë më të mirën për personin tjetër. Ata kanë tendencë të kenë një personalitet të fortë dhe mund të jenë jashtëzakonisht kokëfortë. Kur një Leo nuk respekton një kufi, ata besojnë se meqë motivet e tyre ishin të mira, me kalimin e kohës shkeljet e tyre do të falen.

Dashi

Dashi nuk respekton kufijtë sepse janë të padurueshëm dhe impulsivë, kështu që nëse ata marrin një ide për të bërë diçka, do të shkojnë përpara dhe ta bëjnë atë. Nëse ka pasoja negative, ata do të merren me to më vonë. Dashi ka tendencë të injorojë kufijtë kur janë në mes të një konfrontimi. Ata mund të jenë kokëfortë dhe arrogantë, të dyja këto bëjnë që ata të mosrespektojnë kufijtë dhe të shkaktojnë konflikt.

Akrepi

Meqenëse Akrepat janë jashtëzakonisht pasionantë dhe intensivë, ato shpesh kanë marrëdhënie që janë të vështira ose dramatike. Ndërsa mund të duken të vështira, Akrepat dëmtohen po aq sa secili nga trajtimi negativ i perceptuar. Kur Akrepi po reaktiv, ata mund të injorojnë kufijtë emocional, fizik dhe mendor. Ata jo gjithmonë luftojnë të ndershëm kur bëhen xhelozë ose emocionues dhe mund të jenë pasivë-agresivë ose manipulues për të marrë atë që dëshirojnë.

Shigjetari

Shigjetarët kanë tendencë të jenë shumë të sigurt dhe disi të përqendruar në vetvete. Ata nuk i respektojnë kufijtë duke e tepruar dhe duke marrë përsipër një bisedë. Ata janë të sinqertë, por jo gjithmonë në kohën e duhur ose për kohën e duhur. Ata do t’u tregojnë njerëzve gjithçka rreth jetës së tyre, edhe kur nuk janë pyetur. Ata do të bëjnë presion për atë që duan mbi nevojat e dikujt tjetër. Këta individë nuk e dinë që janë duke mosrespektuar kur i shtyjnë njerëzit të bëjnë gjëra që nuk duan të bëjnë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: