Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dashuria dhe puna në qendër të vëmendjes

Kuriozitete

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dashuria dhe puna në qendër të vëmendjes

Publikuar

-

Dashi – Shumë prej jush po kalojnë një stuhi emocionale, të tjerët, megjithatë, kanë vështirësi të mëdha në vendin e punës. Ka nga ata që duan të lëvizin, të cilët ndërrojnë kompani dhe që duan të fillojnë biznesin e tyre. Situata e dashurisë shkon pa probleme.

Demi – Në këtë ditë njeriu i yllit këshillon të qëndrojë larg polemikave. Ju jeni njerëz të qetë, por edhe kokëfortë, kur vendosni diçka në kokën tuaj askush nuk mund të bëjë që ju të ndryshoni mendje. Nëse dikush ju kundërshton, bëheni nervozë, të padurueshëm dhe madje edhe agresivë.

Binjakët – Me Hënën në favorin tuaj ju mund të bëni gjithçka. Mund të përballeni me probleme ekonomike gjithashtu. Kjo është periudha e favorshme për ata që kanë një proces gjyqësor në pritje ose presin rimbursime. Do të përmirësohen marrëdhëniet me vendasit e Dashi dhe Luanit.

Gaforrja- Në ditët e fundit astrologu ka përmendur diçka për ndryshimet, tani duhet të përpiqeni të jetoni një fundjavë plot argëtim. Ju mund të pranoni një ftesë ose të gjeni qetësi në dashuri. Zemrat e vetmuara janë pak të kujdesshme, edhe nëse ata jetojnë një histori të re ata shpesh e mohojnë atë.

Luani – Një periudhë e mirë për punë dhe ide, por gjithsesi pak dyshuese për ndjenjat. Nëse dikush është i interesuar, përpiquni t’i takoni këto ditë, kur Hëna është në shenjën tuaj. Çiftet e forta forcohen falë projekteve të rëndësishme që fillojnë nga shtëpia te fëmijët.

Virgjëresha – Ditë e favorshme për investime dhe për ata që duan të shkojnë të jetojnë vetëm. Nuk ka mungesë të takimeve interesante në një nivel sentimental. Shenjat si Akrepi, Bricjapi, Demi ose Gaforrja mund të jenë pika të shkëlqyera referimi, edhe nëse ato ju bëjnë të zemëroheni çdo herë e më shumë.

Peshorja – Një ditë e përshtatshme për të gjetur qetësi dhe sens të përbashkët në dashuri. Prindërit që kanë qenë në krizë me fëmijët e tyre për ca kohë duhet të rishikojnë situatën. Sa i përket dashurisë, beqarët do përjetojnë emocione të veçanta. Askush nuk mund t’ju japë këshilla se çfarë të bëni ose jo të bëni, sepse ju mund të humbni durimin dhe të përgjigjeni keq.

Akrepi – Kjo ditë kërkon vëmendje maksimale, veçanërisht nëse ka pasur tensione të veçanta gjatë fundjavës së kaluar. Ju duhet të mbani qetësinë dhe qetësinë. Duke folur për dashuri, është e mundur të krahasohet këtë fundjavë. Flisni vetëm minimumin e zhveshur.

Shigjetari – Nëse duhet të flisni për gjëra të rëndësishme, bëjeni menjëherë. Edhe në fushën e punës, hapet një periudhë me shumë rëndësi. Shumë prej tyre kanë marrë tashmë konfirmim dhe të tjerët kanë pasur pak sukses.

Bricjapi – Në këtë javë astrologu foli për pushtimet dhe revolucionet, por për këtë ditë ai rekomandon relaksim dhe argëtim. Nëse merrni ftesa mos i refuzoni ato, ju duhet të shihni njerëz të rinj, veçanërisht nëse keni bërë jetën tuaj të zakonshme për ca kohë.

Ujori – Në këtë ditë, horoskopi i Paolo Fox këshillon kujdes me fjalë, madje edhe në një nivel sentimental. Në vendin e punës mund të ketë disa lajme. Dikush në familje pëlqen të ju provokojë ose ju jeni shumë të lodhur për t’i rezistuar provokimeve të të tjerëve. Harroje.

Peshqit – Ky është një kohë e mirë për të përballuar probleme dhe për të gjetur një zgjidhje. Nëse një cikël pune është ndërprerë, me siguri do të vijnë disa propozime të reja. Në mbrëmje do të keni një ingranazh shtesë. Përshtatuni me ritmet e jetës./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: