Connect with Us

IPhone 12 i tejkalon pritshmëritë/ 5GB internet dhe 4 kamera të lëvizshme

Teknologji

IPhone 12 i tejkalon pritshmëritë/ 5GB internet dhe 4 kamera të lëvizshme

Publikuar

-

IPhone i ardhshëm do të vijë me shpejtësi super të shpejtë të internetit 5G  dhe kamerën më të mirë të lëvizshme të Apple, sipas thashethemeve. IPhone 12, ende nuk është promovuar nga Apple por pritet të dalë në treg në shtator. Specifikat e tij tashmë janë në të gjithë rrjetin.

Këshilltarja e besuar Max Weinbach thotë se celulari i kushtueshëm do të vijë me një aparat 64-megapixel. Kjo është shumë më mirë sesa kamerat e pasme të 12MP të ofruara nga iPhone 11 Pro Max i vitit të kaluar.

Sidoqoftë, kamera e 12 është akoma një rrugëdalje nga kapakët e reklamave 108MP në Samsung Galaxy S20 Ultra , i cili pritet të dalë në treg javën e ardhshme. Apple do të ndjekë gjurmët e Samsung-ut në përfshirjen e një zmadhimi të fuqishëm dixhital që në mënyrë efektive e kthen telefonin tuaj në një palë dylbi.

S20 Ultra vjen me një zmadhim dixhital 100x, megjithëse testet tona të hershme sugjeruan që parakohjet në atë zmadhim të dalin pak më të paqarta. Weinbach shtoi se Apple do të ndryshojë gjithashtu Mode mbresëlënëse Night debutuar në iPhone 11, i cili ndihmon kamerën të marrë fotografi më të mira në errësirë.

Firma në Kaliforni gjithashtu do të rritë jetën e baterisë së celularit me një bateri të madhe 4,400mAh brenda iPhone 12 Pro Max, nga qeliza 3,969mAh e mbushur në iPhone 11 Pro Max. Karakteristika kryesore për iPhone 12, megjithatë, do të jetë lidhja 5G, sipas rrjedhës pjellor. 5G është gjenerata e ardhshme e internetit celular, që pritet të sigurojë shpejtësi të shpejtë të shkarkimit – duke ndryshuar mënyrën se si i përdorim aparatet tona përgjithmonë. Me 5G, ju mund të shkarkoni një film të plotë HD në sekonda mbi lidhjen tuaj të rrjetit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të shkëmbyer informacione rreth koronavirusit, i njohur gjithashtu si Covid-19, duke përfshirë pajisje personale mbrojtëse për profesionistët mjekësorë dhe rëndësia e distancës sociale, për 57,000 ndjekësit e tij dhe për […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Coronavirus/ Yjet e YouTube nxisin ndjekësit të qëndrojnë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Më shumë se 100 personazhe te njohur në YouTube kanë regjistruar një video mesazh duke u bërë thirrje fansave të tyre të “qëndrojnë në shtëpi” gjatë shpërthimit të koronavirusit. Videoja është prezantuar nga humoristi i njohur në internet si KSI, JJ Olatunji i cili ka më shumë se 21 milion ndjekës në platformën e videoklipit. […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Inxhinierët e Mercedes F1 në ndihmë të të prekurve nga Coronavirus/ Në më pak se 100 orë krijojnë një aparat për frymëmarrjen

Publikuar

-

Nga

Prodhuesi i motorit në Formula 1 Mercedes është bashkuar me klinikë dhe inxhinierë universitarë në Londër për të krijuar një apartat për frymëmarrjen për pacientët me koronavirus që mund të prodhohen shpejt në masë, një zhvillim që mund të ndihmojë në uljen e nevojës për ventilatorë. Pajisja e vazhdueshme e presionit pozitiv të ajrit të […]

LEXO TE PLOTE