Connect with Us

Kombinimi i karbohidrateve dhe sheqernave mund të ndikojë në ndjeshmërinë e insulinës

Shëndeti

Kombinimi i karbohidrateve dhe sheqernave mund të ndikojë në ndjeshmërinë e insulinës

Publikuar

-

Një studim i ri tregon se përzierja e ëmbëlsuesve artificialë me karbohidratet ndryshon ndjeshmërinë e një personi ndaj shijes së ëmbël, gjë që mund të ndikojë në ndjeshmërinë ndaj insulinës.

Shija nuk është vetëm një sens që na lejon të shijojmë delikatesat gustatore – ajo luan një rol shumë praktik në ruajtjen e shëndetit. Aftësia jonë për të shijuar aromë të pakëndshme ka ndihmuar njerëzit të largohen nga bimët helmuese dhe ushqimi që ka shkuar keq.

Por shija gjithashtu mund të ndihmojë trupin tonë të mbetet i shëndetshëm në mënyra të tjera. Ndjeshmëria e një personi të shëndetshëm ndaj shijes së ëmbël lejon trupin e tij të lëshojë insulinë në gjak kur ai person ha ose pi diçka të ëmbël.

Insulina është një hormon kyç, roli kryesor i të cilit është rregullimi i sheqerit në gjak. Kur preket ndjeshmëria ndaj insulinës, mund të zhvillohen shumë probleme metabolike, përfshirë diabetin.

Hulumtimet e reja të udhëhequra nga hetuesit nga Universiteti Yale në New Haven, CT, dhe institucione të tjera akademike tani kanë bërë një konstatim befasues.

Në një punim studimi të botuar në Cell Metabolism, studiuesit tregojnë se një kombinim i ëmbëlsuesve artificialë dhe karbohidrateve duket se çon në ndjeshmëri më të dobët të insulinës tek të rriturit e shëndetshëm.

“Kur ne u përpoqëm të bënim këtë studim, pyetja që po na drejtonte ishte nëse konsumimi i përsëritur i një ëmbëlsuesi artificial do të çonte në një degradim të aftësisë parashikuese të shijes së ëmbël,” shpjegon autori i vjetër Prof. Dana Small.

“Kjo do të ishte e rëndësishme sepse perceptimi i shijes së ëmbël mund të humbasë aftësinë për të rregulluar përgjigjet metabolike që përgatisin trupin për metabolizimin e glukozës ose karbohidrateve në përgjithësi,” shton ajo./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Ndikon në sistemin imunitar dhe lufton sëmundjet/ Përfitimet e jashtëzakonshme të vajit të farës së zezë

Publikuar

-

Nga

Vaji i farës së zezë është i njohur për përfitime të shumta shëndetësore.Vaji i farës së zezë (Nigela Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës së egër që kthehen në hapësirat e mëparshme të pabanueshme dhe dioksidi i azotit i cili është ulur deri në 60 përqind në disa qytete kanë siguruar një lehtësim […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Eksperimenti më i ri i studiuesve/ Vitamina D ul rrezikun e infektimit nga Covid-19?

Publikuar

-

Nga

Vitamina D është objektivi i fundit për studiuesit që hetojnë opsionet e trajtimit të koronavirusit . Hulumtimet e mëparshme kanë treguar që vitamina, e cila vjen kryesisht nga ekspozimi në diell dhe është thelbësor për një sistem të shëndetshëm imunitar, mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve të tjera të frymëmarrjes. Tani, studiuesit spanjoll kanë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: