Connect with Us

Të gjitha mënyrat se si misri futet në ushqimin tuaj/ Si të merrni vlerën më ushqyese

Shëndeti

Të gjitha mënyrat se si misri futet në ushqimin tuaj/ Si të merrni vlerën më ushqyese

Publikuar

-

Vlera ushqyese e misrit në masë të madhe varet nga sa përpunohet.Misri i papërpunuar përmban nivele të konsiderueshme të lëndëve ushqyese jetike, duke përfshirë fibër, magnez, fosfor dhe kalium.

Disa forma të misrit të përpunuar janë të ngjashme me sheqerin, jo misrin, dhe shumë prej tij mund të dëmtojnë shëndetin tuaj. Ky artikull u  rishikua  në mënyrë mjekësore nga  Samantha Cassetty , MS, RD, ekspert i ushqimit dhe Wellness me një praktikë private me bazë në Neë York City.

Misri i pa përpunuar ka fibra dhe vitamina

“Misri mund të ketë vlera ushqyese në varësi të mënyrës së përgatitjes së kësaj perime. Mund të sigurojë një burim të fibrave që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës dhe çështjeve gastrointestinale si sëmundja divertikulare”, thotë Amber Robins , MD, mjek i familjes së mjekësisë në One Mjekësi, një praktikë e kujdesit parësor. Një rregull i mirë është që sa më pak kalon misri i përpunimit, aq më i shëndetshëm është. Për shembull, një filxhan kernel misri nga kalli përmban sasi të konsiderueshme të:

Fibra: 4.6 gram ose rreth 18% e vlerës së rekomanduar ditore (DV) për të rriturin mesatar.

Magnezi: 47 miligram ose rreth 13% e synimit të rekomanduar për një të rritur mesatare. Magnezi është i rëndësishëm për të ndihmuar në mirëmbajtjen e qëndrueshme të sheqerit në gjak dhe presionin e gjakut, si dhe rregullimin e funksionit të muskujve dhe nervave.

Fosfori: 124 miligram ose rreth 17% e sasisë së rekomanduar për një të rritur mesatare. Fosfori funksionon së bashku me kalciumin për të mbajtur kocka dhe dhëmbë të fortë.

Kaliumi: 414 miligram ose rreth 8% e DV për të rriturin mesatar. Kaliumi punon ngushtë me natriumin në trup dhe studimet kanë zbuluar se rritja e kaliumit në dietë mund të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut dhe të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe goditjes në tru.

Zinku: Një miligram ose rreth 10% e kuotës ditore për një të rritur mesatare. Zinku ndihmon në mbajtjen e një sistemi të fortë imunitar dhe shëron plagët.

Produktet e përpunuara të misrit janë më pak të shëndetshme

Ekzistojnë nivele të ndryshme të produkteve të përpunuara të misrit. Për disa produkte, si tortila misri, patate të skuqura misri, drithëra misri, miell misri dhe miell misri, është e qartë se ato përmbajnë misër të përpunuar.Por produktet e tjera hiqen më larg nga origjina e tyre e misrit. Ju mund t’i gjeni këto produkte më të përpunuara në listën e përbërësve si:

Shurup misri me fruktozë të lartë: Gjendet në sode, akullore, kos me aromë, bllokime dhe shumë më tepër.

Vaj misri : Gjeni në marka të caktuara margarine dhe ushqime të skuqura.

Monosodium glutamate: Më shpesh quhet MSG, është një agjent aromatizues që mund të krijohet nga fermentimi i sheqerit të misrit – megjithëse ai gjithashtu mund të bëhet nga sheqeri, panxhar ose niseshte.

Niseshte misri: Shpesh përdoret si një trashës për salcat dhe supat e paketuara.

Solidet e shurupit të misrit: gjenden në arra të paketuara dhe përdoren gjithashtu në përpunimin e mishit të caktuar të kuruar.

Shurupi i lartë i misrit me fruktozë (HFCS) është një nga format më të zakonshme të misrit të përpunuar sepse ka veti ruajtëse që mund të zgjasin jetën e ruajtjes së ushqimeve të paketuara dhe gjithashtu ndihmojnë produktet e pjekura të pjekura të mbajnë strukturën e tyre të lagësht për muaj me radhë.

Kështu që, kur të hasësh atë Tëinkie të harruar në pjesën e prapme të dollapit tënd dhe prapë shijon të freskëta – siç mundet vetëm një Tëinkie – kjo, pjesërisht, falë HFCS. Por ndërsa HFCS dhe kokoshka fillimisht mund të vijnë nga i njëjti produkt, HFCS është i ngjashëm me sheqerin, jo misrin.

Ekzistojnë dy lloje të HFCS: HFCS 42 dhe HFCS 55, sipas FDA . Numri 42 dhe 55 i referohen përqindjes së fruktozës në produkt. Kështu që HFCS 42 përmban 42% fruktozë dhe HFCS 55 përmban 55% fruktozë, me përqindjen e mbetur glukozë. Sheqeri në tryezë, për krahasim, përmban saharozë të pastër, e cila është e përbërë nga gjysma e fruktozës dhe gjysma e glukozës.

Sheqeri i tepërt, në çfarëdo forme, përfshirë HFCS, ka qenë i lidhur me efekte të pafavorshme shëndetësore, përfshirë rritjen e peshës, mbipesha, diabeti i tipit 2 dhe rreziku i shtuar i sëmundjeve të zemrës . Pra, nëse jeni duke kërkuar të hani më shëndetshëm, nuk është e nevojshme të shmangni misrin krejt. Thjesht duhet të përqendroheni në ushqime të tëra të papërpunuara që janë të pasura dhe lëndë ushqyese./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Ndikon në sistemin imunitar dhe lufton sëmundjet/ Përfitimet e jashtëzakonshme të vajit të farës së zezë

Publikuar

-

Nga

Vaji i farës së zezë është i njohur për përfitime të shumta shëndetësore.Vaji i farës së zezë (Nigela Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës së egër që kthehen në hapësirat e mëparshme të pabanueshme dhe dioksidi i azotit i cili është ulur deri në 60 përqind në disa qytete kanë siguruar një lehtësim […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Eksperimenti më i ri i studiuesve/ Vitamina D ul rrezikun e infektimit nga Covid-19?

Publikuar

-

Nga

Vitamina D është objektivi i fundit për studiuesit që hetojnë opsionet e trajtimit të koronavirusit . Hulumtimet e mëparshme kanë treguar që vitamina, e cila vjen kryesisht nga ekspozimi në diell dhe është thelbësor për një sistem të shëndetshëm imunitar, mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve të tjera të frymëmarrjes. Tani, studiuesit spanjoll kanë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: