Connect with Us

Lufta kundër Coronavirusit/ Stilisti me famë botërore dhuron 1.25 milionë euro

Showbizz

Lufta kundër Coronavirusit/ Stilisti me famë botërore dhuron 1.25 milionë euro

Publikuar

-

Stilisti me famë botërore, Giorgio Armani ka dhuruar 1.25 milionë euro donacione për spitalet dhe institucionet italiane të përfshira në luftën kundër Koronavirusit.

Spitalet Luigi Sacco dhe San Raffaele dhe Instituti i Tumoreve në Milano si dhe ai Lazzaro Spallanzani në Romë do të përfitojnë nga dhurimi. Shuma do të mbështesë gjithashtu aktivitetet e Mbrojtjes Civile të vendit.

Njoftimi është bërë të dielën në mbrëmje, pasi numri i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në Itali u ngjit në 7.375, ndërsa në 24 orët e fundit 133 persona kanë vdekur nga virusi.

Një numër i madh i markave të tjera luksoze kanë bërë dhurime për të luftuar COVID-19 si në Itali ashtu edhe në Kinë.

Muajin e kaluar, Bulgari bëri një donacion për departamentin e kërkimit Spallanzani në Romë, një nga ekipet e para mjekësore që izoloi ADN-në e sëmundjes vdekjeprurëse.

Dhurimi i lejoi spitalit, i specializuar në sëmundjet infektive, të blinte një sistem të blerjes së imazhit mikroskopik, thelbësor për të avancuar studimin që do të çojë në parandalimin dhe trajtimin e virusit. Makineria vlerësohet të shkojë rreth 100,000 euro.

Domenico Dolce dhe Stefano Gabbana vendosën të mbështesin studimin e udhëhequr nga profesorët Alberto Mantovani dhe Cecilia Garlanda të Universitetit Humanitas duke hetuar zgjidhjet e mundshme për të luftuar virusin dhe të kryera në bashkëpunim me virologët Elisa Vincenzi dhe Massimo Clementi të Universitetit San Raffaele.

Versace i dhuroi 143.400 dollarë, Fondacionit të Kryqit të Kuq Kinez për të lehtësuar mungesën e furnizimeve mjekësore në vend./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Një princeshë në karantinë”/ Françeska Jaçe ngre temperaturat me videon e nxehtë

Publikuar

-

Nga

Modelja e njohur Françeska Jaçe ka tërbuar Instagramin teksa ka publikuar një video shumë të nxehtë.  Me veshje intime dhe qëndrim mjaft seksi, Franceska ka lënë të gjithë fansat e saj gojëhapur. “Një princeshë në karantinë”, shkruan ajo krahas videos. Menjëherë rrjeti është mbushur plot komente komplimentuese drejt saj.Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Me bikini të kuqe flakë/ Zaimina Vasjari “tërbon” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zaimina Vasjari është një nga vajazt më seksi të shoëbizit shqiptar. Ajo di të rrëmbejë vëmendjen e të gjithë ndjekësve të saj me fotot e nxehta që publikon shpesh në rrjetet sociale. Së fundi Zaimina ka vendosur të vijë me një pozë ‘të nxehtë’, veshur me bikini të kuqe. Duke nxjerr në pah hiret […]

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT-Rita Ora provokon ndjekësit/ Publikon fotot me bikini nga karantina

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora tashmë është bërë e parezistueshme në rrjetet sociale.  Rita ka publikuar disa foto ku shihet teksa merr rreze dielli me bikini. Këngëtarja ka treguar dhe një herë linjat e saj perfekte. Pavarësisht se jemi në kohë pandemie Rita ka arritur të kontrrollojë kilet e tepërta dhe këtë e vërtetojnë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: