Connect with Us

Samsung prezanton modelin e ri të telefonave/ Galaxy M21 vjen me shumë risi

Teknologji

Samsung prezanton modelin e ri të telefonave/ Galaxy M21 vjen me shumë risi

Publikuar

-

Samsung Galaxy M21, një smartphone i ri mesatar, pritet të lansohet në Indi më 16 mars të ardhshëm. Të paktën kështu përflitet në raportet e fundit nga kolegët e GSMArena. Kjo paraqitje hipotetike u parapri nga certifikimi Bluetooth .

Kjo pajisje e re është pasardhësi i Galaxy M20 (i disponueshëm për blerje në Amazon) dhe ndan shumë specifikime teknike me një Galaxy M30s të vlerësuar (gjithashtu i disponueshëm për blerje në internet). Njohur me kodin SM-M215F, Samsung Galaxy M21 pritet të lançohet në Indi duke filluar nga 16 Mars 2020.

Nën trupin mund të gjenim disa surpriza interesante që do ta bënin atë një produkt perfekt për të gjithë ata që kërkojnë një pajisje performuese, por pa harxhuar shumë para: procesori Exynos 9611 , 4 GB RAM e 64/128 GB memorje e brendshme.

Po ashtu flitet për një ekran Super AMOLED 6.4 inç dhe një 6.000 mAh , i cili do të ofronte një autonomi të shkëlqyeshme. Tre sensorë duhet të futen në pjesën e pasme: kryesore mund të jetë 48 MP.

Më shumë detaje rreth kësaj pajisje mund të zbulohen gjatë ditëve të ardhshme. Sipas disa thashethemeve të fundit, marka koreane mund të nisë edhe një variant me 6 GB RAM./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Teknologji

Lajmet rreth koronavirusit/ Mjekët drejtohen në Twitter dhe TikTok

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari ekzekutiv i departamentit të Mjekësisë së Përgjithshme të Mass General dhe profesor ndihmës i Shkollës Mjekësore në Harvard, Ali Raja ka përdorur Tëitter për të shkëmbyer informacione rreth koronavirusit, i njohur gjithashtu si Covid-19, duke përfshirë pajisje personale mbrojtëse për profesionistët mjekësorë dhe rëndësia e distancës sociale, për 57,000 ndjekësit e tij dhe për […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Coronavirus/ Yjet e YouTube nxisin ndjekësit të qëndrojnë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Më shumë se 100 personazhe te njohur në YouTube kanë regjistruar një video mesazh duke u bërë thirrje fansave të tyre të “qëndrojnë në shtëpi” gjatë shpërthimit të koronavirusit. Videoja është prezantuar nga humoristi i njohur në internet si KSI, JJ Olatunji i cili ka më shumë se 21 milion ndjekës në platformën e videoklipit. […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Inxhinierët e Mercedes F1 në ndihmë të të prekurve nga Coronavirus/ Në më pak se 100 orë krijojnë një aparat për frymëmarrjen

Publikuar

-

Nga

Prodhuesi i motorit në Formula 1 Mercedes është bashkuar me klinikë dhe inxhinierë universitarë në Londër për të krijuar një apartat për frymëmarrjen për pacientët me koronavirus që mund të prodhohen shpejt në masë, një zhvillim që mund të ndihmojë në uljen e nevojës për ventilatorë. Pajisja e vazhdueshme e presionit pozitiv të ajrit të […]

LEXO TE PLOTE