Connect with Us

Zëvendësoni mishin e kuq me proteina bimore/ Studiuesit zbulojnë përfitimet e jashtëzakonshme

Shëndeti

Zëvendësoni mishin e kuq me proteina bimore/ Studiuesit zbulojnë përfitimet e jashtëzakonshme

Publikuar

-

Sipas rezultateve të dy studimeve paraprake, të hani më shumë proteina nga burimet bimore ose bulmeti, ndërsa zvogëloni sasinë e mishit të kuq që konsumoni mund të ju ndihmojë të jetoni më gjatë.

Proteinat bimore përfshijnë soje (edamame), qiqra, thjerrëza dhe bishtajore të tjera, tofu, tempeh, arra, fara dhe drithëra të plota si quinoa. Disa perime, si brokoli, përmbajnë gjithashtu nivele më të larta të proteinave.

Përfitimet e zëvendësimit

Në studimin e parë, i cili gjurmoi më shumë se 37,000 amerikanë me moshë mesatare 50 vjeç, ata që hëngrën më shumë proteinë bimore kishin 27% më pak të ngjarë të vdisnin nga ndonjë shkak dhe 29% më pak të ngjarë të vdisnin nga sëmundja koronare e zemrës, kur krahasohen me njerëzit të cilët hanin më së paku proteinë bimore.

“Nuk është e mjaftueshme vetëm për të shmangur mishin e kuq – është gjithashtu për atë që ju vendosni të hani në vend të mishit të kuq”, thotë Dr Zhilei Shan, autori i studimit kryesor dhe studiuesi postdoktoral në Shkollën e Shëndetit Publik të Harvard TH Chan, tha në një njoftim për lajmet.

Shan theksoi se arrat, farat, bishtajoret dhe drithërat përmbajnë më shumë sesa proteina. Ato përfshijnë yndyrna të shëndetshme, vitamina, minerale dhe “fitokimikanë” antioksidues, të cilat ai tha se “kanë qenë të lidhur me rrezik më të ulët të sëmundjeve kronike si diabeti, sëmundjet kardiovaskulare dhe disa kancere.”

Ndërsa zëvendësimi i një sasie relativisht të vogël të kalorive ditore nga proteina shtazore me numrin ekuivalent të kalorive nga proteina bimore u duk se zvogëlonte rrezikun e një vdekje të parakohshme, përfitimi u rrit kur u konsumuan më shumë proteina bimore.

“Bazuar në modelimin statistikor, nëse zëvendësoni 5% të proteinave shtazore me proteina bimore, kjo u shoqërua me gati 50% rrezik më të ulët të vdekshmërisë,” tha bashkëautori i studimit, Dr Frank Hu, i cili kryeson departamentin e ushqimit në Harvard Shkolla e Shëndetit Publik TH Chan i Universitetit.

“Kjo është shumë e madhe – kjo do të thotë që ju duhet të zëvendësoni më shumë se një të tretën e proteinës suaj të kafshëve me proteina bimore për të marrë një përfitim të madh,” shtoi ai.

“Në jetën reale për shumicën e njerëzve nuk është realist, por prapë ekziston ky përfitim i zgjerimit kur proteina bimore përdoret për të zëvendësuar proteinën shtazore,” vazhdoi Hu. “Dobia është më e theksuar kur mishi i kuq dhe i përpunuar zëvendësohen nga burime të proteinave bimore.”

Hulumtimi u prezantua në Sesionet Shkencore të Shëndetit Amerikan të Zemrës Epidemiologjia dhe Parandalimi dhe mënyra e jetesës dhe Kardiometabolik Sesionet 2020 të enjten. Vetëm abstrakte të dy studimeve ishin në dispozicion.

Mishi: A e konsumoni shumë?

Studimi i dytë zbuloi se zëvendësimi i një shërbimi në ditë të mishit të kuq ose të përpunuar me ushqime të tilla si arra, drithëra të plota ose qumështore u shoqërua me një rrezik prej 47% më të ulët të sëmundjes koronare të zemrës.

Sidoqoftë, ky hulumtim u përqendrua vetëm te burrat, duke parë 43.2259 pjesëmarrës të të gjithë meshkujve në Studimin e Ndjekjes së Profesionistëve të Shëndetit në Harvard, i cili filloi në vitin 1986. Burrat plotësuan një pyetësor për dietën e tyre çdo katër vjet deri në 2010./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Ndikon në sistemin imunitar dhe lufton sëmundjet/ Përfitimet e jashtëzakonshme të vajit të farës së zezë

Publikuar

-

Nga

Vaji i farës së zezë është i njohur për përfitime të shumta shëndetësore.Vaji i farës së zezë (Nigela Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës së egër që kthehen në hapësirat e mëparshme të pabanueshme dhe dioksidi i azotit i cili është ulur deri në 60 përqind në disa qytete kanë siguruar një lehtësim […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Eksperimenti më i ri i studiuesve/ Vitamina D ul rrezikun e infektimit nga Covid-19?

Publikuar

-

Nga

Vitamina D është objektivi i fundit për studiuesit që hetojnë opsionet e trajtimit të koronavirusit . Hulumtimet e mëparshme kanë treguar që vitamina, e cila vjen kryesisht nga ekspozimi në diell dhe është thelbësor për një sistem të shëndetshëm imunitar, mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve të tjera të frymëmarrjes. Tani, studiuesit spanjoll kanë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: