Connect with Us

Zvogëlon rrezikun e sëmundjeve/ Përdorimi i vajit të ullirit në vend të këtyre ushqimeve mbron zemrën

Shëndeti

Zvogëlon rrezikun e sëmundjeve/ Përdorimi i vajit të ullirit në vend të këtyre ushqimeve mbron zemrën

Publikuar

-

Përfitimet shëndetësore të dietës Mesdhetare janë të njohura: Shumë fruta, peshk dhe vaj ulliri kanë treguar se forcojnë kockat, përmirësojnë shëndetin e trurit dhe zvogëlojnë rrezikun për disa kancere, diabet, kolesterol të lartë, sëmundje të zemrës dhe goditje. Njerëzit që jetojnë rreth Detit Mesdhe janë të aftë për përdorimin e përditshëm të vajit të ullirit.

Tani një studim i ri i amerikanëve tregon se zëvendësimi i vetëm pesë gram margarinë, gjalpë ose majonezë me të njëjtën sasi vaj ulliri u shoqërua me një rrezik 7% më të ulët të sëmundjes së arterieve koronare.

Për ta vënë atë në kontekst, pesë gramë është rreth gjysma e gjalpit ose margarinës dhe një lugë çaji majonezë ose produkte të qumështit yndyror. Edhe më mirë, njerëzit që përdorën konsum më të lartë të vajit të ullirit, më shumë se shtatë gramë, ose 1/2 lugë gjelle në ditë  kishin një rrezik 15% më të ulët nga çdo lloj sëmundje kardiovaskulare dhe një rrezik prej 21% më të ulët të sëmundjes së arterieve koronare.

Hulumtimi paraprak u prezantua të Mërkurën në Sesionet Shkencore të Shëndetit Amerikan të Parandalimit, Jetesës dhe Kardiometabolik Sesionet 2020. “Gjëja kryesore është të zëvendësoni yndyrnat jo të shëndetshme me vajin e ullirit dhe që mund të përmirësojnë kolesterolin, të zvogëlojnë treguesit biomarkues dhe të përmirësojnë shëndetin kardiovaskular,” tha ai.

Rezultatet bënë jehonë për një studim të vitit 2013 mbi mbi 7,000 njerëz , një nga më të mëdhenjtë e bërë ndonjëherë. Gjeti që njerëzit që ndoqën një dietë mesdhetare të mbushur me vaj ulliri ekstra të virgjër për pesë vjet kishin një rrezik 30% më të ulët të sulmit në zemër ose goditje në tru.

Vaji ekstra i virgjër i ullirit (por jo vaji i rregullt i ullirit) prodhoi nivelet më të ulëta të yndyrave trans dhe produkteve të tjera potencialisht të dëmshme kur nxehen në temperatura të larta.

Vaji i Canola, një i preferuar amerikan, ishte më i paqëndrueshëm, duke krijuar mbi dy herë më shumë komponime të dëmshme sesa vaji i ullirit ekstra i virgjër dhe shumë mbi “kufijtë e lejuar për konsum njerëzor”, zbuloi studimi.

Sigurisht që ka shumë mënyra për të shijuar vajin e ullirit, pavarësisht nëse është ekstra i virgjër apo jo përveçse vetëm në një tigan. Vaji i ullirit është i përshtatshëm në mënyrë të përkryer për “emulsifikimin” e dy përbërësve. Fustanet e sallatës dhe vinaigrettes të bëra me vaj ulliri janë një tjetër. Pesto është bërë me vaj ulliri. Dhe pjekja e perimeve, salmonit dhe ushqimeve të tjera me një spërkatje vaj ulliri sjell shije, thonë ekspertët./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Ndikon në sistemin imunitar dhe lufton sëmundjet/ Përfitimet e jashtëzakonshme të vajit të farës së zezë

Publikuar

-

Nga

Vaji i farës së zezë është i njohur për përfitime të shumta shëndetësore.Vaji i farës së zezë (Nigela Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Përmirësimi i cilësisë së ajrit/ Ulja e rrezikut të sëmundjeve të ndryshme

Publikuar

-

Nga

Përmirësimi i cilësisë së ajrit ka qenë e vetmja e mirë që ka sjellë Coronavirus dhe duhet të mbahet përmes çdo strategjie daljeje. Historitë e jetës së egër që kthehen në hapësirat e mëparshme të pabanueshme dhe dioksidi i azotit i cili është ulur deri në 60 përqind në disa qytete kanë siguruar një lehtësim […]

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Eksperimenti më i ri i studiuesve/ Vitamina D ul rrezikun e infektimit nga Covid-19?

Publikuar

-

Nga

Vitamina D është objektivi i fundit për studiuesit që hetojnë opsionet e trajtimit të koronavirusit . Hulumtimet e mëparshme kanë treguar që vitamina, e cila vjen kryesisht nga ekspozimi në diell dhe është thelbësor për një sistem të shëndetshëm imunitar, mund të ndihmojë në mbrojtjen kundër infeksioneve të tjera të frymëmarrjes. Tani, studiuesit spanjoll kanë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: