Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dyshime dhe tensione në dashuri

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Dyshime dhe tensione në dashuri

Publikuar

-

Dashi

Në dashuri shumë nuk e dinë se në cilën rrugë të shkojnë. Ndoshta ka zgjedhje për të bërë. Ne duhet të zgjedhim se çfarë të bëjmë në dritën e pranverës. Gjendja aktuale e Italisë, duke pasur parasysh edhe urgjencën që po hasim, mund të çojë në vonesa. Përkundër këtyre pengesave, kërkesat e bëra në periudhën e fundit mund të marrin përgjigje, veçanërisht në prill do të ketë një përmirësim të përgjithshëm të kushteve.

Demi

Në këto ditë njerëzit e lindur nga shenja mund të përfitojnë nga pushimi i detyruar të mendojnë për strategjitë e ardhshme që do të zbatohen nga një këndvështrim financiar. Në fakt, shumë shpenzime priten menjëherë pas kësaj, me siguri këto janë shpenzime për shtëpinë ose familjen. Prandaj, ne duhet të reflektojmë se cilat janë aleancat dhe marrëveshjet e duhura që ia vlejnë të vazhdojnë. Në dashuri, nga ana tjetër, është një kohë e mirë, edhe pse veçanërisht në Prill do të ketë një rikuperim.

Binjakët

Aspekti i veçantë i Hënës nuk duhet të shkaktojë shqetësim të veçantë. Të lindurit e kësaj shenje nuk mund të dekurajohen nga vështirësitë, madje as nga pikëpamja sentimentale. Edhe pse një defekt i zakonshëm i Binjakëve është që të idealizojnë shumë konceptin e tyre të dashurisë, apo edhe të idealizojnë shumë partnerin e tyre. Së shpejti Venus do të fillojë një tranzicion shumë të rëndësishëm në shenjë, dhe për këtë arsye të kesh një ide të qartë se cilat janë ndjenjat e saj, do të na lejojnë të shikojmë të ardhmen në një bazë solide.

Gaforrja

Sipas horoskopit Paolo Fox sot 10 Mars 2020 Gaforrja duhet të menaxhojë transformimet që ndodhin që do të sjellin lajme. Nga pikëpamja astrologjike, fundi i kalimit të Saturnit në shenjë është i rëndësishëm. Sidoqoftë, kjo është një kusht i përkohshëm sepse atëherë ai do të kthehet përsëri në opozitë. Në ndërkohë, megjithatë, është më mirë të përqendroheni në një fund të lehtë dhe më të pakujdesshëm të muajit Mars, i cili do t’ju lejojë të kapërceni disa tensione. Sot është një e martë e mirë për ndjenjat, edhe nëse ka shumë probleme për tu kapërcyer në një nivel emocional.

Luani

I lindur i shenjës duhet të kapërcejë një problem sentimental. Nëse ka vështirësi, në mars ato duhet të tejkalohen me shumë durim dhe qetësi, pa u mbingarkuar nga impulsiviteti dhe shqetësimet. Atëherë Prilli do të jetë më i mirë dhe do të sjellë gjithashtu takime me fat. Për momentin është më mirë t’i kushtohet vëmendje disonancës së Venusit që mund të sjellë tensione dhe dyshime edhe në çifte më të moshuara.

Virgjëresha

Ka shumë shkurtime që duhen bërë. Tani ka ardhur koha të flasim për detajet dhe detajet që mund të vendosin nëse ia vlen të ndiqni një miqësi apo njohuri. Ju duhet të gjeni përsëri qetësi, dhe mbase qëndrimi juaj analitik mund t’ju ndihmojë të bëni një pastrim. Sipas Paolo Fox, ata që martohen në këtë periudhë ose vendosin të zyrtarizojnë një histori, e bëjnë këtë për të harruar një të kaluar të vështirë.

Peshorja

Shumë kanë mendime të dyta, ka paqartësi të forta që duhen adresuar. Në dashuri këshillat e yjeve janë të veproni deri në fund të muajit . Shumë janë shumë të zënë me studime dhe punë, për mundësi që do të materializohen veçanërisht në pranverë. Në dashuri, mund të jetë e nevojshme të shtyni një ngjarje ose vendim deri në fund të muajit. Saturni do të jetë aktiv në fund të marsit. Por edhe rrethanat e jashtme dhe modalitetet e veprimit që duhet të ndryshohen mund të shkaktojnë prishjen e programeve, duke shkaktuar vonesa. Mos u dëshpëro, sepse edhe nëse vonohet, do të bëhen zgjedhjet që zbatohen.

Akrepi

Vuan nga lodhja dhe ata që nuk kanë pasur një kënaqësi dhe iu është dashur të përballen me një problem ndjehen edhe më shumë nën presion. Në dashuri ka tensione të vogla që duhen përballuar dhe kapërcyer. Por nëse nervozoheni, rrezikoni të bëheni polemikë të panevojshëm. E gjithë kjo gjithashtu ju bën që ta heqni atë nga të tjerët, sepse ndoshta ata nuk bëjnë gjithçka që prisni.

 

Shigjetari

Në dashuri mund t’ju duhet të ndryshojë qëndrimin tuaj. Marsi është një muaj që akoma ju lejon të vendosni dashuri, të kapërceni krizat ose të bëni krahasime konstruktive. Por në prill gjithçka do të ndryshojë dhe do të bëhet më e vështirë. Ata që nuk janë të kënaqur me lidhjen e tyre të dashurisë, gjithashtu mund ta lënë veten të tradhtohet .

Bricjapi

Duhet të mbajë tensionet nën kontroll. Sidomos me shenjat Demi dhe Dashi, me të cilat nuk ka pasur ndonjë marrëveshje të shkëlqyer në periudhën e fundit. Nëse keni dikë që ju do afër, mund të bëhen zgjedhje të rëndësishme. Venus është gjithmonë i favorshëm dhe për këtë arsye mbron ndjenjat.

Ujori

Në punë ka probleme që mund t’ju lodhin më tej. Dëshira për të përfunduar me marrëdhënie që nuk japin fryte rritet. Është Saturni në portë që kërkon vëmendje më të madhe në menaxhimin e jetës së dikujt. Ne duhet të mësojmë të jemi pak më shumë oportunistë, dhe më të ashpër dhe më të sigurt, veçanërisht nëse kanë shpenzuar shumë para. Ky është me të vërtetë viti i rregullave. Jupiteri dhe Saturni në tranzit përmes Bricjapit përfaqësojnë një aspekt planetar që fton të gjithë të ndjekin rregullat.

Peshqit

Ka një situatë tensioni sepse shumë gjëra do të ndryshojnë. Deri në fund të muajit mund të ketë shumë mundësi. Vëmendje për marrëdhëniet me Shigjetarin dhe Binjakët sepse ato që nuk janë thënë, tani duhet të sqarojmë. Prilli do të jetë një muaj më i ndërlikuar, i cili sjell edhe melankolinë më të madhe. Më mirë të flasim qartë tani, sepse më vonë nuk do të jetë e mundur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: