Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni çfarë kanë parashikuar yjet për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi, Hëna nuk është në favorin tuaj sot dhe kjo mund të çojë ende në tensione për të menaxhuar. Këto janë vështirësi të përcaktuara mbi të gjitha nga pikëpamja fizike, aq sa ju mund të prekeni nga lodhja ose siklete që kalojnë në kokën tuaj. Do të dëshironi të arrini një qëllim që ju intereson veçanërisht, por ky aktualisht nuk është i mundur, dhe jeni nervoz për këtë. Ndoshta do të dëshironit të vazhdonit një marrëdhënie, e cila për momentin duket e pamundur? Në disa raste, zgjidhja më e mirë është të jesh i durueshëm. Paolo Fox raporton se vetëm në fund të muajit diçka do të fillojë të ndryshojë.

Demi nga pikëpamja e biznesit ka një lajm të mirë vetëm në fund të muajit. Dhe madje edhe në dashuri, mund të jetë e nevojshme të rishikoni programimin e disa ngjarjeve. Në përgjithësi, të lindurit në këtë shenjë po kërkojnë një stabilitet më të madh. Aq më tepër që disa madje mund të rishikojnë një dashuri në të kaluarën, ose të rivlerësojnë zgjedhjet e bëra tashmë. Projektet që synojnë të realizohen, veçanërisht nëse kërkojnë kohë dhe përpjekje, mund të zhvendosen sepse ka përparësi të tjera për tu menaxhuar. Ose sepse nuk ka kushte për të arritur qëllimet tuaja.

Binjakët mos e nënvlerësoni rëndësinë e asaj që mund të bëni në orët e ardhshme! Kjo është koha e duhur për tu zënë. Dhe mbi të gjitha, të rinjtë nuk duhet të nënvlerësojnë rëndësinë e garave, provimeve dhe mundësive të reja që shfaqen në këtë periudhë. Shumë raste kanë të bëjnë kryesisht me sferën sentimentale. Por përveç bisedës në telefon apo bisedës pas një ekrani, sa konkrete keni arritur të arrini në periudhën e fundit? Ndoshta është e përshtatshme të mosbalanconi pak më shumë.

Gaforrja shumë shpesh e lejon veten të ndikohet nga ngjarjet dhe ju veproni pa asnjë arsye. Por kjo nuk është koha e duhur për të vazhduar polemikën. Ndoshta jeni i mërzitur sepse së shpejti do të duhet të merrni përgjegjësi të reja. Por nuk do t’ju sjellë asgjë për të fajësuar të tjerët. Jini veçanërisht të kujdesshëm për të mos iu dorëzuar provokimeve të atyre që përfitojnë nga ndjeshmëria juaj.

Luani është koha për lajme, e madhe apo e vogël. Shumë të lindur nga shenja, nëse nuk kanë arritur të ndërmarrin ndryshimet e dëshiruara, ende po lëvizin brenda një konteksti të ri. Ose ata janë duke bërë diçka të re ose ndryshe nga e kaluara. Sidoqoftë, Paolo Fox bën thirrje për kujdes, veçanërisht në menaxhimin e parave. Në fakt, kohët e fundit ka pasur shumë shpenzime që mund të ju vinin presion. Në dashuri, beqarët ose Leos që duan të jetojnë një histori të re janë veçanërisht të favorizuar, duke bërë shkurtime me të kaluarën.

Virgjëreshës  ndihet, por frytet e sakrificave tuaja nuk kanë kohë që të vijnë. Megjithatë, në dashuri, mund të ketë pasur tensione në periudhën e fundit, të cilat nuk janë të lehta për tu kapërcyer.Për shembull, për ata që së fundmi kanë përfunduar një histori. Por ata që kanë qenë së bashku për ca kohë dhe kanë ecur mirë, nuk hezitojnë të planifikojnë të ardhmen me projekte konstruktive, megjithëse të kërkuara. Por ata që lindin në shenjë reflektojnë mirë para se të lejojnë veten të kushtëzohen, dhe kur ata bëjnë një zgjedhje, kjo ndodh sepse janë në bord dhe të vendosur.

Peshorja nuk ka mungesë hutimi, veçanërisht për ata që janë në pritje të thirrjeve ose zgjidhjeve që janë të ngadalta për të arritur. Ka vonesa, por të kesh Jupiterin kundër do të thotë që ky është momenti kur duhet të jemi të qartë, sepse ka çështje ekonomike dhe financiare që duhet të zgjidhen. Mos u mërzitni shumë sepse fundi i muajit sjell zgjidhje.

Akrepi horoskopi sot 11 Mars 2020 sinjalizon një të Mërkurë pak të nënshtruar për ata që kanë lindur nga shenja. Këto nuk janë ditë të thjeshta, dhe për këtë është e nevojshme të mbash një qëndrim pozitiv. Ndoshta në dashuri nuk mund të vazhdosh siç dëshiron një njohje të re. Por muajt e ardhshëm do të jenë shumë me fat për ndjenjat, kështu që mos u dekurajoni shumë nga vështirësitë. Mundohuni të kanalizoni energjinë tuaj duke bërë gjëra konstruktive dhe duke shmangur polemikat e panevojshme!

Shigjetari kjo është koha e duhur për të vepruar, por nuk do të jetë e lehtë. Ka pengesa, kufij, të cilat për momentin mund të bllokojnë dëshirën tuaj për veprim. Ky është koha për të menduar për strategjinë më të mirë për të miratuar, zgjidhjet më efektive për të zbatuar për qëllimet tuaja. Ndoshta ju gjithashtu prisni më shumë mbështetje nga njerëz afër jush. Keqkuptimet dhe argumentet mund të lindin në çift ose në familje.

Bricjapi nuk do të jetë një e Mërkurë e thjeshtë, veçanërisht për njerëzit që duhet të zgjidhin disa çështje dhe polemika të lindura kohët e fundit. Ju humbni durimin me pak, kështu që kujdesuni për reaksione tepër impulsive. Arsyetimi, duke marrë një qëndrim më analitik, megjithatë, mund të ishte vendimtar. Sidomos sepse mund t’i jepni fund një problemi që ju ka pllakosur për ca kohë.

Ujori këto nuk janë ditë të thjeshta, veçanërisht për ata që janë përpjekur të mbyllen për një kohë të gjatë me situata jo të vlefshme. Kjo është arsyeja pse në këtë moment është më mirë të reflektoni për zgjedhjet, në shkurtimet që duhet të bëhen. Fundi i muajit mund t’ju detyrojë të merrni një vendim i cili, sado i vështirë, mund të ju sjellë një avantazh në planin afatgjatë. Lejoni ndjenjat dhe intuitën tuaj dhe do të jetë më lehtë të kuptoni se çfarë të bëni.

Peshqit që janë të hutuar , duhet të përfitojnë nga muaji Mars për të folur qartë me partnerin. Këto janë javë që ende ofrojnë një shans për të zgjidhur një problem. Pastaj në prill gjithçka do të bëhet më e ndërlikuar. Në përgjithësi, kjo është gjithashtu një kohë kur duhet të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e shpenzimeve tuaja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: